ايجاد پرونده سلامت الكترونيك برای تمام مردم

28 ارديبهشت 1395 ساعت 23:42

معاون بهداشت از آغاز طرح پرونده سلامت الكترونيك برای تمام مردم از پايان شهريور ماه خبر داد و گفت: تاكنون اين طرح در چهار شهر اجرا شده است.


به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، علی اکبر سياری معاون بهداشت وزارت بهداشت در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشكی كه امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به روند صعودی مبتلايان به سكته قلبی و مغزی و سرطان تا سال ٢٠٣٠ ،گفت: اگر ٣٦٥ ميليارد تومان بودجه را صرف پزشك خانواده نكنيم، صرف درمان بيماری های غيرواگير می شود.

 
وی ادامه داد: در جهت كاهش بيماری های واگير، استراتژی های جمعيتی و فردی را پياده سازی كرديم به طوری كه در خصوص اعتياد، كشور موفق به پياده سازی شش استراتژی موجود در جهان شد. البته همچنان اقدامات را ادامه می دهيم.
 
سياری با اشاره به لزوم ممنوعيت مصرف سيگار در تمام اماكن ،بيان كرد: پنج ميليون و ٣٠٠ هزار نفر در كشور سيگار می كشند و ٦٣ هزار مرگ سالانه مرتبط با مصرف سيگار است.
 
سياری با اشاره به حضور سفيران سلامت در مدارس ، گفت: دانشجويان نيز بايد درگير سفيران سلامت شوند.
 
وی دو سوم مواد الكلی موجود در كشور را ساخت داخل دانست و توضيح داد: اين ميزان مواد الكلی ساخت داخل از بدترين نوع اين مواد هستند.
 
سياري از اجرای طرح پرونده سلامت الكترونيك در چهار شهرستان خبر داد و افزود: برنامه ای تنظيم شده و چهار كتاب براي بهورزان، پزشك، ماما و كارشناس تغذيه در نظر گرفتيم. تا پايان شهريور ماه اين برنامه در تمام كشور گسترش مي دهيم.
 
وي يادآور شد: از بررسی اين چهار شهر ،صد بيمار قلبی شناسايی شدند و تا چند ماه ديگر در هشت شهرستان پرونده الكترونيك را پياده می كنيم.


کد مطلب: 8565

آدرس مطلب: http://asna-alborz.ir/vdcf.vdciw6dttgiaw.html

اسنانیوز
  http://asna-alborz.ir