۱
 
در رزمایش "پیامبر اعظم 9" سپاه
شلیک موشک‌های نقطه‌زن از بالگردهای نیروی دریایی سپاه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۹
بالگرد «بل 206» و «میل 17» نیروی دریایی سپاه به انواع موشک‌های هوشمند مجهز شدند و این بالگردهای ندسا امروز طی عملیاتی در رزمایش پیامبر اعظم(ص) 9، ماکت ناو هواپیمابر نیروهای فرامنطقه‌ای را مورد هدف موشک‌های پیشرفته و نقطه‌زن خود قرار دادند.
Share/Save/Bookmark
شلیک موشک‌های نقطه‌زن از بالگردهای نیروی دریایی سپاه
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)، رزمایش گسترده و مشترک «پیامبر اعظم(ص) ۹» صبح امروز با اعلام رمز یا محمد رسول‌الله(ص) از سوی سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در پهنه آب‌های نیلگون خلیج فارس و تنگه استراتژیک هرمز آغاز شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این رزمایش که با مشارکت نیروهای زمینی، دریایی و هوافضا انجام می‌شود، توانمندی‌های موشکی، دریایی و همچنین تاکتیک‌های رزم زمینی را به نمایش خواهد گذاشت.

بنابراین گزارش، قایق‌های تندرو سپاه در منطقه رزمایش مستقر شده‌اند و در مراحل بعدی به اجرای رزمایش خواهند پرداخت.

همچنین جدیدترین دستاوردهای موشکی سپاه در این رزمایش پرتاب خواهند شد.

گفتنی است روز گذشته (سه‌شنبه) عملیات‌های گشت، شناسایی و اشراف اطلاعاتی صورت پذیرفته و امروز عملیات‌های دریایی و موشکی انجام می‌شود.

فردا نیز نیروی زمینی سپاه مأموریت‌های پیش‌بینی شده را صورت خواهد داد.

مرحله دریایی این رزمایش تحت اشراف «قرارگاه خاتم ۲» در ۹ قرارگاه صورت می‌گیرد و مرحله زمینی نیز زیر نظر قرارگاه مدینه اجرا می‌شود.

شعار این رزمایش نیز «نمایش اقتدار و امنیت پایدار در سایه عزم ملی و مدیریت جهادی» است.
بر اساس این گزارش، سردار سرلشکر رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سردار سید مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و پیمان جبلی معاون خبر رسانه ملی در منطقه عمومی رزمایش حضور دارند.

قایق‌های تندرو سپاه "تنگه‌هرمز" را مین‌‌گذاری کردند

در مرحله نخست رزمایش بزرگ پیامبر اعظم ۹ سپاه که از صبح امروز در منطقه عمومی خلیج فارس و تنگه هرمز آغاز شده است، یگان‌های نیروی دریایی از دقایقی پیش به اجرای عملیات پرداختند.

در این مرحله از رزمایش، عملیات مین‌ریزی دریایی از سوی قایق‌های تندرو و تهاجی سپاه در منطقه تنگه هرمز انجام شد.

سرنگونی پهپادهای نیروهای مهاجم

پدافند هوایی مستقر در منطقه رزمایش، پهپادهای دشمن فرضی که قصد حمله به مواضع خودی در تنگه راهبردی تنگه هرمز را داشتند، مورد هدف قرار داد.

گفتنی است، در مراحل آغازین رزمایش گسترده و مشترک «پیامبر اعظم(ص) ۹»، ۳۰ فروند قایق‌ تندرو نیروی دریایی سپاه به اجرای عملیات مین‌ریزی در منطقه رزمایش در حوالی جزیره لارک پرداختند.

پیشرفته‌ترین انواع مختلف مین را در اختیار داریم/ ۲۲ شناور جنگی آمریکا مورد آسیب قرار گرفته است

سردار دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، ضمن تشریح اولین مرحله رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۹ برای فرماندهان ارشد حاضر در منطقه رزمایش اظهار داشت: در کل جغرافیای خلیج فارس به خصوص در جنوب برای عبور و مرور متکی به ۱۹ کانل هستیم و اگر این کانال‌ها مسدود شود هیچ ترددی به سمت جنوب خلیج فارس انجام نخواهد شد.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها خود اذعان دارند که بیشترین ترس آن‌ها از مین‌های دریایی است، افزود: ۲۲ شناور جنگی آمریکا مورد آسیب قرار گرفته که ۱۵ مورد آن‌ها به وسیله مین دچار آسیب شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: ما در زمان جنگ نیز عملیات مین‌ریزی را انجام می‌دادیم؛ هرچند در آن زمان ابتدایی‌ترین نوع مین‌های دریایی را در اختیار داشتیم اما باز هم توانستیم آسیب‌هایی را به نیروهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس وارد کنیم.

وی افزود: ما امروز پیشرفته‌ترین انواع مختلف مین را در اختیار داریم که آمریکایی‌ها هیچ‌گاه وجود چنین مین‌هایی را در کشورهای دیگر متصور نیستند.

سردار فدوی گفت: آمریکا از سال ۲۰۱۱ تاکنون بزرگ‌ترین رزمایش‌های خود را به عملیات‌های مین‌روبی اختصاص داده است.

وی خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها در زمان جنگ در عرصه مین‌روبی هیچ موفقیتی نداشتند، ما ۱۲ فروند شناور از جمله یک ناو جنگی در حالی که ۸۴ شناور مین‌روب آن‌ها را اسکورت می‌کردند به وسیله مین مورد هدف قرار دادیم.

انهدام ماکت ناو هواپیمابر نیروهای فرامنطقه‌ای در تنگه هرمز/ پرتاب موشک کروز ۳۰۰ کیلومتری "غدیر"

ماکت ناوهواپیمابر نیروهای فرامنطقه‌ای مورد هدف انواع موشک‌های کروز ساحل به دریا، دریا به دریا و هوا به دریای بالگردهای نیروی دریایی سپاه قرار گرفت.

همچنین برای اولین بار موشک کروز غدیر با برد ۳۰۰ کیلومتر به سمت این ناو هواپیمابر پرتاب شد، که این هدف شناور با موفقیت مورد اصابت قرار گرفت.

بنابراین گزارش، چهار فروند موشک ساحل به دریای «نصر» نیز به سمت این ناوهواپیمابر شلیک شد.


شلیک موشک‌های نقطه‌زن از بالگردهای نیروی دریایی سپاه

بالگرد «بل ۲۰۶» و «میل ۱۷» نیروی دریایی سپاه به انواع موشک‌های هوشمند مجهز شدند.

به گفته سردار فدوی این بالگردها به انواع موشک‌های ساحل به دریا و دریا به دریا مجهز شدند.

این بالگردهای ندسا امروز طی عملیاتی در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۹، ماکت ناو هواپیمابر نیروهای فرامنطقه‌ای را مورد هدف موشک‌های پیشرفته و نقطه‌زن خود قرار دادند.منبع: باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 6256