۰
 
افشاگری عضو شورای شهر کرج درباره حق جلسه 5 میلیون تومانی کمیسیون ماده 100
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
عضو شورای اسلامی شهر کرج، جزئیاتی از مصوبه شورای شهر کرج در رابطه با افزایش حق جلسه کمیسیون ماده 100 را مطرح کرد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، در رابطه با حواشی به وجود آمده در رابطه با مصوبات اخیر شورای شهر کرج اظهار داشت: بنده در هر زمینه ای سعی کرده ام تخصصی اظهارنظر کنم، اما نظرات من و تعدادی از همکارانم در رسانه ها خیلی دیده نمی‌شود؛ برخی از دوستان شورا با رسانه‌ها ارتباطاتی دارند که باعث می‌شود برخی دیده شوند و برخی دیده نشوند.

دشتگرد افزود: در همین جلسه ای که مسکن مدیران استانداری مطرح شد، بلافاصله بعد از موضوع مسکن یک لایحه ای از طرف شهرداری قرائت شد که حق جلسه اعضای کمیسیون ماده 100 شهرداری از یک میلیون و هشتصد هزار تومان به پنج میلیون تومان در ماه افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: برای یک جلسه به مدت دو ساعت در هفته، همان مبلغ یک میلیون و هشتصد هزار تومان هم اضافی بود و رای شهرداری برای پرداخت حق جلسه برای کمیسیون ماده 100 قبلا توسط دیوان عدالت اداری ابطال شده بود و دیوان، شهرداری را از پرداخت حق جلسه منع کرده بود، اما دوستان شهرداری و ماده 100 یک راهکاری را برای دور زدن رای صریح دیوان اتخاذ کردند و مجدد پرداخت حق جلسه را از سر گرفتند.

دشتگرد گفت: در سال 96 میزان حق جلسه کمیسیون ماده 100 مبلغ 3 میلیون تومان بود، ولی بعد از اینکه پرداخت آن به دلیل رای دیوان متوقف شد، بعد از آغاز مجدد به یک میلیون و هشتصد هزار تومان در ماه تقلیل پیدا کرد.

وی افزود: از مهر ماه سال جاری لایحه ای توسط شهرداری مطرح شد که این مبلغ از یک میلیون و هشتصد هزار تومان به 5 میلیون تومان افزایش پیدا کند. آقای خستو (رئیس شورا) که با پرداخت مبلغ ودیعه مسکن یک مدیر استانی به دلیل تحمیل هزینه بی‌جا به شهرداری مشکل دارند و جار می‌زنند و همه را خبردار می‌کنند، تمام تلاش خود را کردند تا این مبلغ تصویب شود و رای همه را بگیرند.

دشتگرد تصریح کرد: برای اینکه این طرح مصوب شود، سه دور رای‌گیری کردند تا نتیجه مطلوب را بگیرند که در آخر به دلیل رای منفی اعضایی که در کمیسیون ماده 100 نبودند و برخی اعضا که با وجود عضویت در کمیسیون ماده 100 از سر وجدان رای محالف دادند، این طرح تصویب نشد و رأی شش در برابر شش شد و این موضوع باید در فرمانداری مورد بررسی قرار بگیرد.

این عضو شورای شهر کرج گفت: اعضای کمیسیون ماده 100 متشکل از 7 نفر از اعضای شورا، 7 نفر از وزارت کشور با حضور شخص فرماندار کرج و هفت نفر هم از دادگستری است. سه نفر هم عضو کمیسیون ماده 77 است که متشکل از یک عضو شورا، یک قاضی و یک نفر از وزرات کشور است.

دشتگرد یادآور شد: مجموع افراد این دو کمیسیون 24 نفر می شود؛ اگر هر کدام از این افراد برای هر ماه پنج میلیون تومان حق جلسه دریافت کند در ماه شهرداری باید 120 میلیون تومان حق جلسه پرداخت کند.

وی گفت: مجموع دریافتی این 24 نفر در یک سال مبلغ یک میلیارد و 440 میلیون تومان می شود. این پول از جیب شهرداری می رود، در حالی که پرداختی رهن مدیر استانداری فقط یک ودیعه رهن یک ساله بود و به خزانه شهرداری باز می‌گشت.

دشتگرد افزود: صدای اولی در رسانه ها می پیچد چون آقای دکتر خستو مخالف است، اما در طرح دومی که پول به جیب برخی‌ها می‌رود ایشان صدایشان در نمی‌آید، چون آقای خستو برای خبرنگارانی که با ایشان کار می‌کنند به بهانه حمایت از رسانه‌های استان چندین نوبت در شورا لایحه می آورند و یک بار 70 میلیون تومان و یک بار 150 میلیون پاداش در شورا به تصویب رسانده اند. این صدو پنجاه میلیون تومان و هفتاد میلیون تومان هزینه اخباری می‌شود که آقای دکتر خستو می‌خواهند از شورا بیرون بیاید.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12413