۰
 
شهید مدافع حرمی که امنیت زائران اربعین را تأمین می‌کرد …
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۰
وبلاگ آخرین خاکریزها در مطلبی نوشت:
Share/Save/Bookmark
 

به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا ) به نقل از روایت نو: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت سپاه پاسداران اهواز درآمد و بعد از آن در واحد اطلاعات و تحقیقات سپاه مشغول خدمت شد.  

 با شروع جنگ تحمیلی مسئول هماهنگی اطلاعات سپاه سوسنگرد شد. در سال ۱۳۶۱ به عنوان فرمانده سپاه حمیدیه منصوب شد و از سال ۱۳۶۲ به مدت یک سال فرماندهی سپاه شادگان را از طرف فرماندهی منطقه ۸ بر عهده گرفت. بعد از آن بنا به ضرورت جنگ تحمیلی وارد قرارگاه رمضان (ستاد جنگ های نامنظم سپاه ) در جنوب شد.

در سال ۱۳۷۳ وارد دانشکده افسری (فرماندهی ـ ستاد) شد. در سال ۱۳۷۵ فرماندهی قرارگاه فجر رمضان در جنوب را به عهده گرفت تا در سال ۱۳۷۹ به قرارگاه مرکزی رمضان منتقل شد. در سال ۱۳۹۱ از سپاه بازنشسته و به سازمان بسیج رفت.  

 

ایشان سرانجام در ششم دی ماه سال ۱۳۹۳ در منطقه عمومی سامرا- در شهر بلد – طی عملیات دفاع از حرمین عسگریین به شهادت رسید. مردم بلد به نشانه علاقه به این شهید، یادمانی در محل شهادت ایشان ساختند تا نام و یاد فداکاریش از خاطر نرود.

پدر ایشان، نصرالله تقوی‌فر در سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر و برادر کوچکش در سال ۱۳۶۴ در عملیات والفجر ۸ به شهادت رسیدند. شهید تقوی‌فر نیز در سال ۱۳۷۲ با انداختن نارنجک به خانه‌اش مورد سوء قصد قرار گرفت که به طور معجزه‌آسایی از آن حادثه جان به در برد.  

 

شهیدانی همچون شهید غلامحسین افشردی (حسن باقری)، شهید مهدی زین الدین، شهید علی هاشمی، شهید اسماعیل دقایقی، شهید غیوراصلی و… از دوستان و همکاران ایشان در دوران هشت سال دفاع مقدس بودند.

شهید حاج حمید تقوی فر از پیشگامان سپاه بدر بود. پس از اشغال بخشی از عراق توسط گروه تروریستی داعش با وجود بازنشسته بودن به عنوان مشاور نظامی به کمک مجاهدان و مردم عراق رفت.

ایشان به دلیل تسلط به زبان عربی و آشنایی به موقعیت جغرافیایی کشور عراق مورد استقبال مجاهدین عراقی قرار گرفت. سپاه پاسداران با آگاهی از مهارت و نفوذ ایشان در میان مردم عراق ایشان را به عنوان مستشار نظامی در عراق به کار گرفت. 

 

برپایی طرح سفیران عاشورایی در سازمان بسیج مستضعفین که پیرو آن بسیجیان، پیاده روی میلیونی اربعین سال پیش را بدون هیچ مشکلی انجام دادند، از زحمات شهید تقوی‌فر بود. با توجه به اینکه مسیر پیاده روی زوار اربعین از میان عشایر عبور می کرد ایشان با رایزنی با شیوخ قبایل منطقه، امنیت زوار اباعبدالله(ع) را از مرز ایران تا عتبات عالیات و بالعکس تأمین کرد.

وی با به عقب راندن گروهک تروریستی داعش از سرزمین کربلا به «جرف الصخر»در شمال غرب بغداد، حرامیان داعش را مشغول کرد تا زوار بتوانند به سلامت پیاده روی اربعین را به پایان برسانند. عقب راندن داعشیان از حله نیز از دیگر اقدام‌های ایشان بود. شهید حاج حمید تقوی فر سرانجام در ۶ دی ماه ۱۳۹۳ در دفاع از محور سامرا به مولایش امیرالمؤمنین علیه‌السلام پیوست. 

 منبع: اقتباس از سایت مشرق نیوز

 یاد و خاطر همه شهدای مدافعین حرم گرامی باد…   

نثار شادی روح شهدا و امام شهداء صلوات…

کد مطلب: 8697