۰
 
گزارش
پشت پرده عزل مدیر جوان شبکه پنج/ مدیران خسته با جوانگرایی مشکل دارند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۶
آنچه بیش از پیش به ذهن خطور می‌کند عداوت و دشمنی مدیران فرتوت و قدیمی سازمان صدا و سیما با برخی مدیران جوان و خوش آتیه این سازمان است. عداوتی که حالا رمضان نژاد نخستین قربانی آن شده است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا به نقل از دانشجو، پخش زنده یکی از هیآت تهران در شبکه پنج، که اتفاقاً در راستای نمایش معنویت و و شعائر دینی در میان جوانان تهران بود، اتفاق ناگواری را رقم زد. جاییکه یک مداح غیر از مادحین اصلی آن هیأت میکروفن را می‌گیرد و جملاتی غیرقابل دفاع و زشت را در اهانت به مقدسات اهل سنت بیان می‌کند، ناظر پخش تلویزیونی خطا میکند و برنامه را قطع نمی‌کند و در نهایت می‌شود آنچه نباید می‌شد.

برخورد قاطع با عوامل این اتفاق انتظار هر عقل سلیمی
بودند برخی افراد که از خطر چنین اتفاقی مطلع بودند و می‌دانستند که دشمنان وحدت و یکپارچگی امت اسلامی چه سو استفاده‌هایی که از این اتفاق خواهند داشت. فلذا طبق همین قاعده از همان نخست برخورد قاطع و محکم با عوامل این اتفاق آغاز شد. در پرده نخست تهیه کننده برنامه و عوامل پخش آن اخراج شده و مدیر شبکه نیز توبیخ شد. در گام بعد صدا و سیما رسما از اهل سنت عذرخواهی کرد و در پرده سوم احد قدمی مداح هتاک ِاین ماجرا توسط مرجع قضایی احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.
تا اینجای کار روند برخورد‌ها عقلانی و منطقی بود، اما در ادامه روند برخورد‌ها عجیب شد. جایی که رئیس صدا و سیما شخصا به ماجرا ورود کرد و مدیر جوان شبکه پنج را از سمت خود عزل کرد.

پشت پرده تسویه حساب با مدیر شبکه پنج!

عزل رمضان نژاد مدیر جوان سابق شبکه پنج در حالی رخ می دهد که وی پس از این اتفاق در مجلس شورای اسلامی حاضر شده بود، در حضور نمایندگان اهل سنت بابت این اتفاق عذرخواهی کرده بود و حتی گفته بود حاضر است برای جبران مافات استعفا نیز بدهد.

پس از این اتفاق و این روند کمتر کسی انتظار داشت تا برخوردی از جنس اخراج با رمضان نژاد صورت پذیرد. خصوصا آنکه رمضان نژاد سوای از این اشتباه اتفاقا مدیر توانمندی نشان داده بود. برنامه های مختلف شبکه پنج از جمله برنامه صبحگاهی محمدرضا باقری و یا تهران بیستِ متحول شده با دلاوری توانسته بودند پس از سالها این شبکه را از رخوت بیرون کرده و بار دیگر خاطرات آن شبکه تهرانِ پرمخاطب و جذاب را برای مردم زنده کنند.

تا اینکه علی عسکری رویه همیشگی اش در برخورد با مدیران میانی را در دستور کار قرار داده و مدیر بخت برگشته شبکه پنج را نیز همچون بسیاری مدیران پایین دست روانه خانه می‌کند. اطلاع دقیقی از نیت علی عسکری برای برکناری رمضان نژاد در اختیار نگارنده نیست، اما آنچه بیش از پیش به ذهن خطور می‌کند عداوت و دشمنی مدیران فرتوت و قدیمی سازمان صدا و سیما با برخی مدیران جوان و خوش آتیه این سازمان است. عداوتی که حالا رمضان نژاد نخستین قربانی آن شده است.


داس رئیس و معاون سیما در پی مدیران جوان و جسور / دقیقا در صدا و سیما چه خبر است؟چند سوال از رئیس رسانه ملی

اما آنچه اینجا محل سوال قرار می گیرد این است، اگر اشتباه مدیر پخش در عدم کنترل برنامه پخش شده و اشتباه مسئول برنامه ریزی در انتخاب هیئت برای پخش زنده، مجوز مدیر شبکه را صادر می کند؛ پس زمان تغییر مدیرانی که در زیرمجموعه شان این همه ایراد وجود دارد کی فرا می رسد؟ و چرا در پی اشتباه در هر بخشی از یک شبکه، سلسله تغییرات و عزل کردن ها به جایی بالاتر از مدیران شبکه نمی رسد؟

به یاد آورید جنجال شبکه کیش را و در پی آن تغییر مدیر شبکه، ماجرای اوج گرفتن سلبریتی محوری و تذکر به مدیران جوان شبکه های سه و پنج، ماجرای مسابقات مشکوک و شبه کازینویی شبکه های مختلف سیما و تذکر رهبری به صدا و سیما را. حالا هم کافی ست در این شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 21 به بعد سری بزنید به شبکه های اول و دوم سیما تا عشق مثلثی را علی رغم تذکر صریح رهبری ببینید. اینها نشان می دهد مشکل فراتر از یک مدیر شبکه و دوتا جوان سرکار آمده اند. چه جالب سید محمود رضوی تهیه کننده خبره سینما گفت که گویی سیمای ملی روی حالت «اتو پایلوت» قرار گرفته و بی هیچ نظارتی فعالیت می کند.

جناب علی عسکری! شما که خوب بلدید بخاطر ضعف و اشتباه نیروی زیر دست، مدیر بالایی را اخراج کنید؛ چرا داس اخراج تان پس از این همه اشتباه در تلویزیون به مرتضی میرباقری معاون سیمای سازمان تحت امرتان نمی رسد؟!
انتهای پیام/س

کد مطلب: 11406