۰
 
دانشگاه کمتر و بیشتر از حد مجاز آیین نامه اسکان‌ متاهلی، نمی‌تواند خوابگاه بدهد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۶
معاون دانشجویی دانشگاه تهران در پاسخ به لیست مشکلات ساکنان خوابگاه جلال از جمله مدت اسکان، گفت: آیین نامه اسکان‌ متاهلی مانند قرارداد مالک و مستاجر است و دانشگاه نه کمتر و نه بیشتر از حد مجاز می‌تواند به دانشجو اسکان دهد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا،حسن به نژاد معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره موارد مطرح شده از سوی دانشجویان ساکن در این خوابگاه‌،‌ توضیح داد.

* آیین نامه اسکان‌ متاهلی مانند قرارداد مستاجر و مالک است

وی در پاسخ به این گفته که علی‌رغم سنوات قانونی، به دانشجویان متاهل گفته می‌شود که مدت اقامت به پایان رسیده و باید خوابگاه را ترک کنند، اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: دانشجویی که در این باره گلایه دارد حتما خارج از قرارداد، اسکان دارد و بیش از حد مجاز ساکن بوده است.

به گفته وی،‌ حد مجاز حضور سه سال است و در برخی موارد ساکنانی که مدت مجاز را سپری کرده‌‌اند خبرسازی‌ می‌کنند که بتوانند به سکونت در خوابگاه ادامه دهند و برعکس آنچه که تظاهر می‌شود برخی دانشجویان قصد سوء استفاده را دارند.

وی گفت: آمادگی داریم که مورد هر دانشجویی که معتقد است در حقش ظلم شده و خارج از مقررات با وی برخورد شده را بررسی کنیم و قطعا درباره آن پاسخ قانع کننده وجود دارد.

به گفته به نژاد، طبق آیین نامه اسکان‌ متاهلی، دانشگاه مجاز نیست نه کمتر و نه بیشتر از مدت مجاز آیین‌نامه به دانشجویان اسکان دهد؛ بنابراین اگر دانشگاه به دانشجویی بگوید تخلیه کند حتما دانشجو بیشتر از مدت مجاز آیین‌نامه اسکان، حضور داشته و قرارداد اسکان پایان یافته است.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران ادامه داد: این قرارداد مانند قرارداد مستاجر و صاحبخانه است که تا وقتی قرارداد تمام نشده نمی‌توانیم به دانشجو بگوییم تخلیه کند.

* ترکیب شورای متاهلان

وی در پاسخ به این گفته دانشجویان که ترکیب شورای متاهلی خواسته ساکنان را برآورده نمی‌کند، گفت: اگر به کسی اسکان ندهیم خواسته او برآورده نمی‌شود و به هر کس اسکان دهیم خواسته‌اش برآورده می‌شود.

به نژاد ادامه داد: اینکه این گلایه‌ها همواره مربوط به برخی خوابگاه‌های خاص است این سوال را ایجاد می‌کند که چرا دیگر خوابگاه‌ها این مشکلات را ندارند؟

* گیتی نصب نکرده‌ایم

معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره نصب گیت، گفت: راستی‌آزمایی نصب گیت با مشاهده است. خبرنگاران در صورت تمایل می‌توانند از خوابگاه‌ها بازدید کنند و از نزدیک در جریان مشکلات و واقعیت‌ها قرار بگیرند.

انتهای پیام/س

باکانال تلگرامی ما همراه باشیدasna_alborz
کد مطلب: 12180