۲
 
وزیر دادگستری در دانشگاه آزاد اسلامی کرج:
۸ هزار مؤسسه مالی و بنگاه اقتصادی غیر رسمی در کشور فعال است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۸
وزیر دادگستری با اشاره به برنامه دولت برای ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری و بنگاه‌های غیرمعتبر گفت: ۸ هزار مؤسسه و بنگاه اقتصادی غیر رسمی در کشور وجود دارد که دولت تلاش می‌کند به ساماندهی آنها بپردازد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)، مصطفی پورمحمدی در مراسم جشن انقلاب که ظهر امروز در محل دانشگاه آزاد اسلامی کرج برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی با مشخصه‌های یک موجود زنده است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران هم‌اکنون توانسته فراتر از منطقه بدرخشد و در مناسبات جهانی اثرگذار و تأثیربخش باشد.

وزیر دادگستری در مورد لزوم شناخت انقلاب به نسل‌های جوان تصریح کرد:‌ نسل امروز باید انقلاب ایران را بشناسد و از دستاوردها و موفقیت‌های انقلاب مطلع باشد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه انقلاب ایران دارای نقاط قوت و ضعفی بوده است، گفت: نقاط ضعف باید پوشیده شده و نقطه ابهام و ضعف باید برطرف گردد.

وی با اشاره به اینکه نقاط ضعف می‌تواند در به دست آوردن موفقیت‌ها مؤثر باشد، گفت: شکست‌ها و تجربیات گذشته باید در پیشرفت‌های آینده مورد توجه قرار گیرد.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه دستاوردهای انقلاب باید به عنوان یک سرمایه در زندگی به کار گرفته شود، گفت: همه باید از دستاوردها و سرمایه‌های انقلاب به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.

پورمحمدی با اشاره به اینکه جوانان ایران از سیاسی‌ترین جوانان دنیا هستند، گفت: حساس‌ترین و فعال‌ترین جوانان در کشور ما وجود دارد و کشورهای اروپایی نیز با معیارهای سنجش خود و با اندازه‌گیری آمارهای دقیق به آن معترف هستند.

وی با بیان اینکه جامعه ما امروز سرزنده است، گفت: انقلاب ما مختصات یک حرکت زنده را دارد و تحول‌آفرین است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه خواسته ابتدای انقلاب با خواسته امروز ملت ایران تفاوتی ندارد، گفت: خواسته ما همان خواسته‌های ۳۶ سال پیش است که در آن گفتیم که زیر سلطه بیگانه و استعمار نمی‌رویم و هیچ تحمیلی را قبول نمی‌کنیم.خواست امروز ملت ما خواست ۳۶ قبل است.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای جلوگیری از پیشرفت ایران بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با هدف کمک به کشورهای مظلوم و ستمدیده دنیا تشکیل شد و ما به هیچکس و هیچ کشوری تجاوز نمی‌کنیم و دست دیگران را نیز می‌گیریم.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه این مشخصات باعث دشمنی و غبطه دیگر کشورها به ایران شده است، بیان کرد: اینگونه برخوردها و سیاست‌ها, باعث دشمنی و غبطه دشمنان برای ما شده و این نشان می‌دهد که انقلاب ایران دارای ظرفیت و اثربخشی است.

پورمحمدی با اشاره به تأثیر و بازتاب فرمایشات مقام معظم رهبری در رسانه‌های خارجی بیان کرد: همانگونه مقام معظم رهبری فرمودند ما منطق داریم و با منطق حرکت می‌کنیم و دیگران نیز اگر مطلبی دارند می‌توانند بیان کنند.

وی با اشاره به اینکه جواب منطق را با مشت نمی‌تواند داد، گفت: اگر غرب ادعای آزادی بیان و احترام به حقوق ملت‌ها را دارد باید توضیح دهد که چرا به تحریم ایران دست زده و سعی می‌کند مانع از پیشرفت علمی کشور شود.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم‌های مغرضانه توانسته پیشرفت‌های گسترده و قابل توجهی داشته باشد، افزود: ایران علیرغم تحریم‌ها توانسته به پیشرفت‌های بزرگی در بخش‌های نظامی، امنیتی و سایر حوزه‌ها دست یابد.

پورمحمدی با اشاره به توهین نشریه فرانسوی به ساحت مقدس نبی‌مکرم اسلام گفت: امروز در دنیا و حتی در اروپا که خود را مهد تمدن و فعالیت‌های مذهبی می‌دانند اجازه نمی‌دهند که فعالیت دینی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز جزو کشورهای برتر علمی است گفت: ماهواره فجر که طی چند روز گذشته پرتاب شده جزو دستاوردهای عظیم کشورمان است و هم دستاوردی بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه شرایط امروز کشور با قبل متفاوت است، گفت: پیشرفت علمی و افزایش سطح سواد در حالتی که ایران تحت تحریم است، بسیار گسترده بوده و دانشجویان توانسته‌اند مرزهای علمی را پشت سر بگذارند.

پورمحمدی با اشاره به اینکه برنامه‌های غرب برای جلوگیری از دستاوردهای علمی همچنان ادامه دارد، گفت: غرب برای جلوگیری از پیشرفت علمی دانشجویان ما را نیز تحت فشار قرار داده و به آنها اجازه تحصیل نمی‌دهد.

وی با اشاره به برنامه‌های دولت برای جلوگیری از مفاسد اداری گفت: خروجی عملیات اداری ما مطلوب نیست و در بحث نظارت اداری دچار ضعف هستیم و نتوانسته‌ایم فساد اقتصادی را کنترل کنیم.

وزیر دادگستری با بیان اینکه دولت تمام تلاش خود را برای از بین بردن فساد اقتصادی به کار گرفته است، گفت: در این کشور ۲۶ هزار بنگاه بانکی و اقتصادی وجود دارد که ۸ هزار بنگاه غیررسمی است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه دولت جلسات متعددی را برای ساماندهی نظام بانکی و پولی کشور برگزار کرده است، گفت: بسیاری از اتفاقات ناگوار کنترل شده و مفاسد موجود عمدتاً در گذشته اتفاق افتاده و یا شروع شده است.

وی بیان کرد: باید برای جلوگیری از فساد و تخلفات نظارتها و بازرسی‌ها گسترده شود.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 6131