نظر
۱
۱
 
بذر پاش در طرح ولایت:
قرار بود در روز امضا تحریم ها لغو شود نه پس از بازرسی های آژانس/برخلاف آمریکایی ها دولت حاضر نیست به مجلس پاسخگو باشد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲
مسئول سالیان دور بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف گفت :مهمترین نکته در مورد تحریم های نسل سوم این است که برخلاف تحریم های نسل اول و دوم در تحریم های نسل سوم یک سازمان تحریم تعریف شد و تحریم بر پایه ی اطلاعات جاسوسی بود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛ مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز با حضور در بین دانش پژوهان طرح ولایت به سخنرانی پرداخت.

وی ضمن تشکر از موسسه امام خمینی (ره) و مجموعه بسیج دانشجویی جهت امتداد طرح ولایت, در مورد توافق هسته ای گفت: امروز دانشجویان در مورد مسائل هسته ای اطلاعات خوبی در دانشگاه ها دارند، خوب مطالعه کرده اند و دیگر کسی نمی تواندبا نقل غیر واقع کلاه بر سرشان بگذارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد : بحث هسته ای از زمانی شروع شد که منافقین ادعا کردند ایران می خواهد بمب هسته ای بسازد، از همانجا مذاکرات کشور در مورد مسئله هسته ای صورت گرفت. مذاکرات ما در پاریس شروع شد و در ادامه هم مذاکرات وین صورت گرفت.
وی یاد آور شد: در دولت اصلاحات موضوع PMD در سال ۸۲ مطرح شد که یکی از مهمترین دلایل آن برای تحریم موشک شهاب ۳ بود، با این بهانه که این موشک ها دارای قابلیت حمل کلاهک هسته ای است.

بذرپاش ادامه داد:درسال ۸۲ نشست سعد آباد منجر به پیشنهاد تعلیق هسته ای شد. آقای البرادعی گفت ۶ ماه تعلیق هسته ای را قبول کنید و تیم مذاکره کننده هم قبول کرد به تبع تعلیق هسته ای پلمپ هسته ای صورت گرفت و دو مرتبه دیگر هم این مساله تمدید شد. این پلمپ مجموعاً یکسال و نیم طول کشید و بالاخره در اواخر دولت اصلاحات فک پلمپ با دستور مقام معظم رهبری صورت گرفت .

این نماینده مجلس گفت: ما به همت امثال شهید احمدی روشن در صنعت هسته ای به چرخه کامل سوخت هسته ای رسیدیم .

مدیر مسئول روزنامه وطن امروز در بخش بعدی سخنان خود درمورد نسلهای متعدد تحریمهای صورت گرفته علیه جمهوری اسلامی گفت : نسل اول تحریم ها از تسخیر لانه جاسوسی صورت گرفت، نسل دوم از زمان انفجار لبنان صورت گرفت که ایران را متهم کردند و تحریم نسل سوم در سال ۸۹ با قطعنامه ۱۹۲۹ صورت گرفت.

مسئول سالیان دور بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف گفت :مهمترین نکته در مورد تحریم های نسل سوم این است که برخلاف تحریم های نسل اول و دوم در تحریم های نسل سوم یک سازمان تحریم تعریف شد و تحریم بر پایه ی اطلاعات جاسوسی بود.

وی در ادامه افزود : دور اول مذاکرات از سال ۸۲ تا ۸۴ بود که هدفش تحریم نبود بلکه اجازه برای ادامه فعالیت هسته ای بود و دور دوم از سال ۸۴ تا ۹۰ برای اعتماد سازی جهت وارد نشدن پرونده به شورای امنیت صورت گرفت، اما دور سوم مذاکرات از سال ۹۰ تا الان برای رفع تحریم ها صورت گرفت.

بذرپاش تاکید کرد: دولت تدبیر و امید دولت بخاطر قولی که برای حل ۱۰۰ روزه مشکلات داده بود، توافق ژنو را از همان ابتدای کار در دستور کار قرار داد.

وی در خصوص ورود مجلسبه مسائل هسته ای گفت : بر خلاف آمریکا که کنگره و مجلس سنا و مجلس نمایندگان تیم مذاکره کننده آمریکا را بازحویی می کنند در ایران تیم مذاکره کننده یک توضیحات کلی به مجلس می دهند و می روند.

مهرداد بذرپاش در توضیح متن برجام گفت : در مورد مذاکرات وین و برجام قرار است توافق در مهر ماه صورت گیرد و اجرای توافق در دو ماه بعد یعنی اواخر آذر ماه توسط ایران صورت گیرد و اگر نتیجه بازرسی ها مثبت باشد تحریم ها تعلیق می شوند، در حالی که قرار بود در روز امضا و بعد تر روز اجرا گام به گام تحریم ها لغو شوند.

وی در پایان تاکید کرد : وقتی در مورد بیانیه لوزان از تیم مذاکره کننده سوال می کردیم می گفتند کنگره آمریکا فشار آورده است و تیم مذاکره کننده آمریکا در فشار است، اما خودشان حاضر نیستند به مجلس پاسخگو باشند و می خواهند این مسئله در سطح شورای عالی امنیت ملی تایید شود در حالیکه مجلس باید بر این مسئله مهم نظارت کند.
منبع: روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی
کد مطلب: 7086


 
 
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۱۲:۲۶:۰۱
در مورد آقای بذرپاش وسوابقش نیز اطلاعات دارند. (981)