۰
 
فرمانده نیروی دریایی سپاه:
تحرکات 40 دقیقه‌ای ناو هواپیمابر آمریکایی بعد از دستگیری تفنگداران با اقدام سپاه خنثی شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۶
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،‌ گفت: روند آزادسازی شناورهای رزمی آمریکایی که بعدازظهر روز گذشته در آب‌های سرزمینی در محدوده جزیره فارسی توقیف شدند زیاد به طول نخواهد کشید و نیروی دریایی سپاه پس از دریافت دستور از سلسله مراتب خود اقدام لازم را انجام خواهد داد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبری دانشجویان البرز (اسنا)  ؛به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ علی فدوی در گزارشی کوتاه در خصوص نحوه توقیف شناورهای رزمی آمریکا در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران، افزود: نیروی دریایی سپاه پاسداران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز بر همه آب‌های این منطقه استقرار و تسلط کامل دارد و حضور هر نوع شناور به ویژه شناورهای رزمی، در آب‌های سرزمینی باید با اطلاع قبلی انجام شود.

 

وی ادامه داد: حضور آمریکایی‌ها در منطقه خلیج فارس هیچ‌گاه بی‌ضرر نبوده است.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به تعداد تفنگداران آمریکایی توقیف شده، گفت: دو قایق رزمی آمریکا با 10 تفنگدار که شامل 9 مرد و یک زن بود در سه مایلی آب‌های سرزمینی جزیره فارسی در خلیج فارس توقیف شدند. این قایق‌ها حرفه‌ای عمل نکردند ولی موقع توقیف مقاومت زیادی از خود نشان ندادند.

 

فدوی در عین حال از تحرکات غیرحرفه‌ای رزم‌ناو آمریکایی حاضر آب‌های بین‌المللی خلیج فارس خبر داد و افزود: بعد از توقیف دو قایق شنیدم که رزم‌ناو آمریکایی به مدت 40 دقیقه تحرکات شناوری و هوایی غیرحرفه‌ای انجام داده و این اقدامات مانع از آرامش وعده داده شده آمریکایی‌ها شد. البته طی 40 دقیقه مذکور نیروی دریایی سپاه با اقدامات انجام داده ‌آرامش را به منطقه بازگرداند.

 

وی از تماس تلفنی وزیر امور خارجه آمریکا با محمدجواد ظریف سخن گفت و افزود: در پی این توقیف جان کری با وزیر امور خارجه کشورمان تماس گرفت و آقای ظریف نیز از موضع قوت در خصوص تجاوز این دو شناور رزمی به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران با قوت توضیح داد. البته روند آزادسازی دو قایق رزمی آمریکایی زیاد طول نخواهد کشید و نیروی دریایی سپاه پس از دریافت دستور از سلسله مراتب خود اقدام لازم را انجام خواهد داد.

کد مطلب: 8067