۱
 
درگیری پلیس و معترضان در برزیل 8 زخمی بر جای گذاشت+تصاویر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۴
طی تظاهرات ضد دولتی برپا شده در برزیل 8 تن از مردم این کشور مجروح و 4 نفر روانه زندان شدند.
Share/Save/Bookmark
درگیری پلیس و معترضان در برزیل 8 زخمی بر جای گذاشت+تصاویر
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛به نقل از دفتر منطقه‌‌ای خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین به نقل از «لاترسرا»، «برازیلیا» پایتخت برزیل روز سه‌شنبه ۷ مارس (۱۸ فروردین) شاهد صحنه تظاهرات بیش از ۲ هزار برزیلی بود که در اعتراض به برگزاری احتمالی رأی‌گیری در کنگره ملی این کشور به منظور تصویب حکم برون‌سپاری در حوزه فعالیت کارگران به خیابان‌ها آمده و فریاد خشم خود را به گوش مسئولین رساندند (برون‌سپاری به واگذاری انجام فرایندها یا فعالیت‌های داخلی یک کسب و کار به یک تأمین کننده خارجی تحت قرارداد مشخص اطلاق می‌شود).


طی این تظاهرات و درگیری به وجود آمده بین نیروهای پلیس و اعتراض‌کنندگان ۸ نفر مجروح و ۴ تن دیگر بازداشت شدند.

طبق گزارش رسانه‌های محلی برزیل اوج درگیری در این تظاهرات زمانی بود که تظاهرکنندگان سعی داشتند حصار ایجاد شده توسط افسران پلیس در اطراف ساختمان کنگره این کشور را شکسته و به آن دسترسی پیدا کنند.


این شرایط در روز گذشته در شهرهای دیگر برزیل از جمله «سائوپائولو» نیز دیده شده و لایحه پیشنهاد شده باعث نارضایتی مردم این شهرها نیز شده است.

بر اساس بیانات مرکز اتحاد کارگران برزیل که برپا کننده تظاهرات مذکور نیز به شمار می‌رود این لایحه حقوق کارگران را ضایع کرده و این اجازه را به کارفرمایان می‌دهد تا به روش دلخواه خود کارمندان را استخدام کنند.


طبق اطلاعات موجود اگر مجلس، پیشنهاد ارائه شده از سوی «آرتور اولیوئیرا» نماینده مجلس ملی برزیل را بپذیرد این لایحه برای تصویب نهایی باید به مجلس سنا ارسال شود.

این نخستین مرتبه نیست که از آغاز سال ۲۰۱۵ تا کنون مردم برزیل دست به برپایی تظاهرات ضددولتی در کشور خود می‌زنند.

در ماه مارس گذشته نیز بیش از یک میلیون برزیلی به دلیل افزایش میزان فساد در دستگاه‌های دولتی در بسیاری از شهرهای این کشور آمریکای جنوبی خواستار استعفای «دیلما روسف» رئیس جمهور خود شدند.


از اواخر ماه مارس سال ۲۰۱۴ که کلاهبرداری میلیونی شرکت نفتی و دولتی «پتروبراس» در برزیل برای همگان آشکار شد مقامات این کشور تحت تأثیر منفی این اقدام قرار گرفتند؛ چراکه بسیاری از اعضای حزب حاکم کشور یعنی حزب کارگران در اختلاس، رشوه‌خواری و کلاهبرداری‌های انجام شده در این پرونده دخیل بودند.

براساس تحقیقات انجام شده متهمان طی ۱۰ سال اخیر بالغ بر ۳۸۵۰ میلیون دلار را از حساب این شرکت دولتی کسر کرده‌اند.

افشای فساد مالی مذکور باعث ایجاد اختلال در سرمایه‌گذاری‌های خارجی «پتروبراس» و کاهش ارزش آن در بازار بین‌المللی طی چهار ماه گذشته شد، امری که باعث به حداقل رساندن میزان سرمایه‌گذاری‌های آن در سال‌های آینده نیز خواهد شد.

«روسف» در پاسخ به تمامی اعتراضات و تظاهرات‌ انجام شده علیه خود اعلام کرد که دولتش قادر به مذاکره و گفت‌وگو با تمامی معترضین می‌باشد.
کد مطلب: 6474