۰
 
بیمارستان امام خمینی کرج خدمات درمانی را از سرگرفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۵
رئیس سازمان همیاری شهرداری های استان البرز از فعال سازی بخش های مختلف بیمارستان امام خمینی (ره ) کرج پس از مدتی توقف با حمایت استاندار البرز خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، اعمال تعرفه های دولتی درمانی از علل مشکل ساز برای بیمارستان امام خمینی (ره) کرج ذکر شده است.

سازمان همیاری شهرداری های استان البرز و بنیاد شهید از سهامداران عمده بیمارستان امام خمینی (ره ) کرج هستند .

محمود رضا شیرازی شامگاه دوشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به فعالیت دوباره بیمارستان امام خمینی (ره ) کرج در هفته جاری اظهار داشت: این بیمارستان که زمانی دارای برند درمانی در حوزه فوق تخصصی کرج و البرز بود پس از اعمال تعرفه دولتی از ۲ پیش دچار مشکلاتی شد.

وی ادامه داد : تبدیل تعرفه های این بیمارستان با مصوبه مجلس از خصوصی به دولتی مشکلاتی برای درآمد ۶۶۰ پرسنل آن درپی داشت.

شیرازی اظهار داشت : این بیمارستان در گذشته ۲۰۰ پزشک داشت و دخل و خرج آن براساس رویه خصوصی محاسبه می شد.

این مسئول افزود: به دنبال دولتی شدن تعرفه ها، مطالبات پزشکان به موقع پرداخت نشد که تعدادی از پزشکان طی ۲ سال گذشته بیمارستان ترک کردند و پرسنل نیز دریافتی نداشتند.

رئیس سازمان همیاری شهرداری های البرز گفت : در نتیجه این بیمارستان هم ورشکست شد.

وی یادآور شد که طی ۲ سال گذشته حدود ۵۵ تجمع اعتراضی در این بیمارستان شکل گرفت که موضوع با حضور دکتر عزیزاله شهبازی استاندار البرز رسیدگی و بخشی از مطالبات کارکنان پرداخت شد.

این مسئول ادامه داد: تعدادی از پرسنل با ۲ ماه حقوق بازنشست شدند که اکنون ۳۳۵ نفر پرسنل داریم.

وی اظهار داشت : با توجه به سیاست عمده دولت و برای نجات بخشی بیمارستان امام خمینی (ره ) ، یکی از راه ها خصوصی سازی تعرفه های درمانی بیمارستان است .

شیرازی افزود: اکنون یکی از سیاست های کلی دولت کاهش تصدی گری است که باید با رعایت ضوابط و قوانین به خصوصی سازی این بیمارستان همت گماشت .

وی یادآور شد که این بیمارستان ۱۱۰ میلیارد تومان بدهی دارد که شامل حدود ۲۵ میلیارد تومان بدهی سنوات گذشته و پرداختی بازنشستگان ،۱۴ و نیم میلیارد تومان مربوط به پزشکان و مابقی مربوط به تجهیزات بسیار مدرن خریداری شده از کشور آلمان است .

رئیس سازمان همیاری شهرداری های البرز گفت: با حمایت استاندار البرز و معاون امور هماهنگی استانداری توانستیم این بیمارستان را پس از مدتی توقف کاری دوباره فعال کنیم .

شیرازی اظهار داشت :شرایطی فراهم شد که بیمارستان دوباره راه اندازی شود و طی ۲ ماه گذشته بخش های مختلف بیمارستان فعال سازی شد و از هفته جاری تمام بخش های این بیمارستان خدمات رسانی به بیماران را از سرگرفتند.

وی با قدردانی از حمایت استاندار البرز و دانشگاه علوم پزشکی استان گفت :اکنون ملزومات مصرفی بیمارستان تامین شده و کادر درمانی در بخش های مختلف از جمله قلب ، بیهوشی ، جراحی عمومی، زنان و زایمان فعالیت دارند و بخش آنژیوگرافی فردا سه شنبه فعال می شود.

وی گفت : امروز در بخش «سی سی یو» و سایر بخش های بیمارستان تعدادی بیمار بستری شدند که طی بازدید که داشتم رضایت از کادر درمان و پزشکان داشتند.

این مسئول بیان داشت : در کنار فعال سازی بخش های مختلف بیمارستان امام خمینی (ره) ، مکاتبه با طلبکاران بیمارستان دنبال شد ضمن آنکه مزایده بیمارستان و واگذاری آن به بخش خصوصی انجام می شود.

وی ادامه داد : خریداران خوبی برای بیمارستان امام خمینی (ره ) اعلام آمادگی کرده اند .

شیرازی بیان داشت : فرصت ۱۰ روزه به خریداران دادیم که تعهد مزایده است ضمن آنکه یکی از مشکلات خریداران بانک ها بودند که قوانین دست و پا گیر بانک و استعلام سوء پیشینه فرصت ۱۰ روزه را می خواهد .

این مسئول گفت : اکنون ۹ گروه پاکت های مزایده را دریافت کرده اند که پس از دریافت ضمانت نامه ها ، مساله مزایده پیش خواهد رفت .

دکتر محمد رضا نرمانی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کرج نیز به خبرنگار ایرنا گفت : از ابتدای هفته جاری بخش های این بیمارستان شامل بخش های سی سی یو، ای سی یو، داخلی ، کادر پرستاری و پزشک مقیم فعال شده است .

وی ادامه داد: اورژانس این بیمارستان نیز به صورت شبانه روزی خدمات لازم را به بیماران و مراجعه کنندگان ارائه می دهد.

نرمانی بیان داشت: این بیمارستان مشکل تعرفه داشت که اکنون کادر درمانی آن مشغول به کار هستند .

به گفته وی ، رایزنی هایی صورت گرفته بیمه های تکمیلی نیز انجام شده تا بیماران با مشکل مواجه نشوند .

بیمارستان امام خمینی (ره ) کرج از دهه ۷۰ فعالیت خود را آغاز کرده است .

منبع ایرنا

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12064