۰
 
نکات ریز و ترفندهای جالب خانه داری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹
تمام افراد جامعه تمایل دارند برخی نکات و ریزه کاری های خانه داری را بدانند اما حرفه ای تر عمل کردن در این عرصه مستلزم دانستن برخی جزئیات کوچک و بزرگ است.
Share/Save/Bookmark
 
اسنا البرز، تمام افراد جامعه تمایل دارند برخی نکات و ریزه کاری های خانه داری را بدانند اما حرفه ای تر عمل کردن در این عرصه مستلزم دانستن برخی جزئیات کوچک و بزرگ است؛ در ادامه به برخی از این نکات ریز اشاره شده است:

تمیز کردن کابینت های چوبی

در صورت مشاهده لکه های چربی روی کابینت های چوبی کافی است روغن گیاهی را با جوش شیرین مخلوط کنید و به کمک یک مسواک قدیمی شروع به تمیز کردن کابینت ها کنید.تمیز کردن لکه فرش

برای تمیز کردن لکه های روی فرش می توانید از مخلوط مایع صابون و محلول هیدروژن پراکسید استفاده کنید تا تمام لکه ها در کمترین زمان ممکن از بین بروند.

تمیز کردن تخته گوش با لیمو

لیمو یکی از معجزات نکات خانه داری است؛ اگر تخته گوشت شما بوی نامطبوع گوشت و سایر مواد غذایی را به خود گرفته است کافی است به کمک یک قطعه لیمو و نمک آن را تمیز کنید و اثرات بوی بد و آلودگی را از آن محو کنید.

تمیز کردن سر دوش آب

برای تمیز کردن اثرات آهک و مواد معدنی روی سر دوش آب، کافی است محلولی از آب و سرکه به یک اندازه را داخل یک کیسه پلاستیکی بریزید و سر دوش را با کش ببندید. پس از مدت 15 الی 20 دقیقه آن را باز کرده و آب کشی کنید تا مثل روز اولش شود.

از بین بردن گرفتگی فاضلاب

یکی از قدرتمندترین محلول های خانگی برای از بین بردن گرفتگی فاضلاب ترکیب جوش شیرین و سرکه است. برای این کار ابتدا یک دوم فنجان جوش شیرین را داخل چاه ریخته، سپس یک فنجان سرکه را روی آن بریزید و اجازه دهید محلول واکنش شیمیایی خود را ایجاد کند و در نهایت روی آن آب گرم بریزید تا تمام آلودگی ها از بین برود.

تمیز کردن تشک خوشخواب

هر فرد به صورت متوسط حداقل یک سوم از زندگی خود را صرف خواب می کند بنابراین نظافت تشک تخت، امری بسیار مهم و حیاتی است. برای این منظور روی سطح آن جوش شیرین و یک اسانس خوشبو بپاشید، سپس با کمک جاروبرقی آن را از روی تشک جمع کنید تا علاوه بر تمیز شدن، تشک خوشخواب شما بوی خوش بگیرد.تمیز کردن لکه های مبل

اگر روی مبلتان لکه ای ایجاد شده بهتر است پیش از کهنه شدن فکری برای تمیز کردن آن کنید، برای این منظور می توانید از الکل و فرچه نرم استفاده کنید، اگر لکه از بین نرفت بهتر است آن را به یک متخصص بسپارید تا مثل روز اول آن را تمیز کند.

از بین بردن گرد و غبار

خلاقیت، اصل اول نکات خانه داری محسوب می شود. با استفاده از جوراب های پشمی قدیمی و تی می توانید یک ماهوت پاک کن بسازید و گرد و غبار و آلودگی را از فضای دکوراسیون خود دور کنید.تمیز کردن کفش

استفاده از شیشه شوی، خمیر دندان و یا حتی لاک پاکن برای تمیز کردن قاب سفید دور کفش ها یکی دیگر از اسرار خانه داری است که بهتر است بدانید.

تمیز کردن حفاظ ها و شیدها

برای تمیز کردن حفاظ ها و شیدها که معمولا دسترسی به آن ها مشکل است می توانید از یک انبر که دو سمت آن را با یک لیف یا پارچه ضخیم پوشانده اید استفاده کنید تا به سادگی و بدون دردسر مثل روز اول تمیز شوند.تمیز کردن آرام پز

برای تمیز کردن آرام پز بهتر است به موقع عمل کنید. استفاده از پودرهای سخت مانند رخشا و یا گاز پاک کن های صنعتی برای لکه های کهنه تر بسیار موثر است.تمیز کردن فاصله بین کاشی و سرامیک

تمیز کردن فاصله بین کاشی و سرامیک یکی از اساسی ترین نکات خانه داری است که به کمک آن می توانید چهره حمام و سرویس بهداشتی خود را نو کنید. برای این منظور کافی است با کمک کمی دوغاب و دستمال، فواصل بین کاشی ها را پر کنید تا ظاهر تمیز و زیبایی به فضا ببخشد.

تمیز کردن مشعل اجاق گاز

برای تمیز کردن مشعل اجاق گازتان کافی است آن ها را نیم ساعت در ظرف آمونیاک قرار دهید تا خیس بخورد، سپس آن ها را شسته و آب کشی کنید تا مثل روز اول تمیز و درخشان شود.انتهای پیام/س
کد مطلب: 11641