۱
 
از آسمان ایران خارج شدیم لطفا کشف حجاب نفرمائید!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۷
Share/Save/Bookmark
 
چندی است در سایه غفلت مسئولین فرهنگی کشور، مقوله ی بدحجابی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و بعضا" بی حجابی در داخل هواپیماها به صورتی کاملا علنی اتفاق می افتد، به گونه ای که در برخی از موارد به محض بلند شدن هواپیما از باند فرودگاه گویا دیگر هیچ قانونی در مورد حفظ شئونات اسلامی و حجاب در هواپیما حاکم نیست! که این موضوع در مورد هواپیماهای شرکت های خارجی به مراتب بدتر گزارش شده است.
مگر نه اینکه هر مسافر و توریستی که به کشور دیگری سفر می کند، به نوعی نماینده و سفیر فرهنگی کشور خود در کشور مقصد است؟ آیا فرهنگ و پیام جمهوری اسلامی به کشور های دیگر همین هول شدن در برداشتن حجاب است؟
این که می گوییم حجاب نه اینکه فقط بانوان باید حجاب را رعایت کنند زیرا در برخی موارد دیده شده که آقایان نیز در حین پرواز به پوشیدن شلوارک برای راحتی بیشتر روی می آوردند !

سرهنگ حسن مهری در نشست خبری حود در بیست و سوم اسفندماه سال گذشته با اعلام اینکه پلیس اجازه پرواز را به افرادی که دارای حجاب زننده باشند، نمی دهد تاکید کرد: به افراد بد حجابی که دارای حجاب زننده هستند اجازه ورود نمی دهیم و در گیت های بازرسی ماموران از این ا فراد می خواهند که حجاب خود را اصلاح کنند اگر این افراد به گفته پلیس عمل نکنند و حجابشان اصلاح نشود از سفر باز می مانند و اجازه سفر به این افراد داده نمی شود.

با توجه به گفته های رئیس پلیس فرودگاه باید گفت که انصافا" امر به معروف و تذکر لسانی در فرودگاه امام خمینی (ره) به نحو مطلوبی در حال اجراست اما در اینجا باید از مسئولین امر پرسید آیا حفظ حجاب و قانون عفاف در یک جامعه ی اسلامی که داعی مذهب شیعه در جهان است تا دم گیت های بازرسی فرودگاه خلاصه می شود ؟ داخل هواپیما هیچ مرجع ذیصلاحی نیست که با این مقوله ی ضد فرهنگی مقابله نماید؟
مسئولین فرهنگی کشور به خود آیند و ریشه یابی کنند که ایراد کار کجاست! چرا برخی از بانوان ایرانی وقتی در آسمانند و هنوز پایشان به آنسوی مرزها نرسیده به سرعت حجاب خود را برداشته و در دستشویی هواپیما دقایقی را برای انجام آرایش های زننده اشغال می کند؟
آنسوی مرزها چه چیزی قسمت می کنند که ما از آن بی خبریم؟ چه چیزی در انتظار ناموس ایران و ایرانی است؟
در خوش بینانه ترین حالت فقط به سوژه شدن برای چشم چرانی اجانب بسنده می کنیم !
چرا نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی برای تصویب پیش نویس، طرح و یا لایحه ای در جهت جلوگیری از این اعمال زشت گامی موثر بر نمی دارند؟
چرا کمیسیون فرهنگی مجلس به این مقوله ی ضد فرهنگی ورودی موثر نمی کند؟
تیم امنیت پرواز ایران یکی از مقدرترین تیم های امنیتی در جهان هستند که پس از ایجاد این سازمان با کمترین موارد هواپیما ربایی در کشور مواجه بودیم، آیا نمی توان در کنار این تیم قدرتمند یک تیم فرهنگی برای مقابله با با این مقوله نیز ایجاد نمود تا دیگر شاهد چنین صحنه های زشتی از سوی عده ای بی ظرفیت و کم جنبه نباشیم؟


منبع: کرج رسا
کد مطلب: 3568