۱
 
غفلت از عرصه ی فرهنگ و اقتصاد به دانشگاه ها سرایت کرده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۷
مسئول بسیج دانشجویی استان البرز اظهار داشت:درسیاستی که دولت در پیش گرفته است از عرصه فرهنگ و اقتصاد غفلت کرده و صرفا به موضوع برجام و مذاکرات پرداخته و این غفلت از عرصه فرهنگ و اقتصاد به دانشگاه ها سرایت کرده است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا ) : مسئول بسیج دانشجویی استان البرز در گفت و گو با خبرنگار اسنا در حاشیه جلسه هم اندیشی بسیج و روسای دانشگاه اظهار داشت:نهمین جلسه ی شورای هم اندیشی بسیج و روسای دانشگاه های استان البرز به میزبانی دانشگاه پیام نور کرج برگزار شد.

سعید بهرامی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در  این جلسه مطرح گردید روشنگری بحث های سیاسی پیرامون انتخابات بود ، تصریح کرد: در این جلسه وظایف دانشگاه ها و مسئولین دانشگاهی و تشکل های ارزشی مانند بسیج دانشجویی , بسیج اساتید و بسیج کارمندان در قبال انتخابات بود مشخص شد و تلاش میشود که دانشجویان با حضور حداکثری خودشان در انتخابات افتخار دیگری را رقم بزنند.

وی با اشاره به اینکه در این هم اندیشی وضعیت سیاسی و انتخاباتی استان مورد بررسی قرار گرفت تاکید کرد : در این جلسه از کسی حمایتی صورت نگرفت و یا علیه کسی صحبتی نشد و همچنین در این جلسه جای این بحث ها نبود و چنین انتظاری از این جلسه نمیرفت.

بهرامی با اشاره به اینکه بسیج اساتید استان البرز که تاکنون نقش پررنگی درزمینه  دانشگاه نداشتند گفت : دکتر عسگری پیرامون فعالیت های بسیج  نظرشان را در این جلسه اعلام نمودند و در رابطه با لزوم وحدت بین سه قشر دانشجویی,اساتید و کارکنان صحبت کردند و از روسای دانشگاه ها خواستند که با معرفی و تشکیل بسیج اساتید این وضعیت را احیا کنند.

مسئول بسیج دانشجویی یکی دیگر از محورهای جلسه را بررسی اردوهای راهیان نور خواند خاطر نشان کرد:  امسال ما در برگزاری این اردوها نسبت به پارسال با چالش هایی مواجه شدیم و دلیل آن سیاستی است که دولت در پیش گرفته است و در این سیاست از عرصه ی فرهنگ و اقتصاد غفلت کرده و صرفا به موضوع برجام و مذاکرات پرداخته اند و با این اوصاف انتظار میرفت که مشکلات مردم حل شود که نشده است و این غفلت از عرصه ی فرهنگ و اقتصاد به دانشگاه ها سرایت کرده است.

وی ادامه داد:به دلیل آنکه در ایام انتخابات هستیم شاید بعضی از دانشگاه ها مشغول به بحث سیاسی و انتخابات هستند و باعث غفلت از موضوع راهیان نور شده است.
بهرامی با اشاره به اینکه رئیس دانشگاه آزاد واحد کرج ریاست قرارگاه راهیان نور را بر عهده دارند و 40درصد دانشجویان متلق به این دانشگاه می باشد ، گفت : ما در دانشگاه آزاد با مشکلاتی رو به رو هستیم و هنوز تکلیف راهیان نور دانشگاه آزاد مشخص نشده است و امکان آسیب رسیدن به این اردو ها با توجه به نسبت دانشجویان می باشد.

وی افزود : در بقیه دانشگاه ها دانشجویان بیشتری ثبت نام کرده اند و رشد خوبی داشته اند ولی هر کدام از دانشگاه ها به نحوی مشکلاتی دارند که عمدتا بحث مالی می باشد.

بهرامی در پایان گفت :بسیج دانشجویی به عنوان دبیر راهیان نور تمام تلاش خود را میکند که این اردو به نحو احسن  و با رضایت خداوند متعال برگزار شود و بتوانیم در راستای آشنایی قشر جوان دانشجو با فرهنگ دفاع مقدس قدمی بگذاریم.
کد مطلب: 8211