۰
 
(به بهانه 16 آذر، روز دانشجو)
أذان استکبارستیزی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۰۸
Share/Save/Bookmark
 
باز هم ۱۶آذر می آید و روز دانشجو می شود و باز ورد زبان همه می شود که "دانشجو مؤذن مملکت است ، اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود." خدا بیامرزد شهید بهشتی را که با این پیام استراتژیک ، راه را به ما نشان دادند. آری دانشجو مؤذن مملکت است و مؤذن همواره اوجب فرایض را منادی می شود و در این امر پیشرو است . دانشجو هم باید روشنگر باشد. باید پیشرو باشد. باید چشم تیزبین امت باشد. خوب ، دقیق و به موقع ببیند و هشدار دهد. باید هدایتگر جامعه باشد در بصیرت افزایی ، باید سیاسی باشد و وقایع را تجزیه و تحلیل کند و یک نگاه به بیرون داشته باشد و یک نگاه به درون دانشگاه تا ببیند برای او و کشورش چه نقشه ای ریخته اند و به لایه های حقیقت برسد. و در یک کلام داشجو باید مؤذن باشد.

اما شاخص ترین آرمان دانشجو استکبارستیزی است و این آرمان وصیت حضرت امام (ره) بوده است که :" از نفوذ وابستگان به دو قطب استعمارگر و غرب يا شرق زدگان و منحرفان از مكتب بزرگ اسلام جلوگيري نمايید، و بدانید كه مخالفين اسلام و كشورهاي اسلامي كه همان ابرقدرتان چپاولگر بين المللي هستند، با تدريج و ظرافت در كشور ما و كشورهاي اسلامي ديگر رخنه ،و با دست افراد خود ملتها، كشورها را به دام استثمار مي كشانند. بايد با هوشياري مراقب باشيد و با احساس اولين قدم نفوذي به مقابله برخيزيد و به آنان مهلت ندهيد. خدايتان يار ونگهدار باشد."

و امروز هم این امر زنده است به روال سابق و بصیرت ستیزان بدانند که فراموش نکرده ایم جنایات بزرگ آمریکا را در سرتاسر جهان و ایران ، از قبل از انقلاب تا همین حالا ، از کودتای ۲۸ مرداد و کشتار دانشجویان در ۱۳ آبان و ماموریت مخفی ژنرال هایزر در سال ۵۷ تا حمایت از گروه های به اصطلاح میانه رو و طراحی نقشه تجزیه ایران و حمایت از گروههای تجزیه طلب در سال ۵۸ ، حمله نظامی به طبس و بمباران پایگاههای هوایی سراسر ایران در اردیبهشت ۵۹ ، طراحی کودتای نوژه در تیرماه ۵۹ ، تحریک عراق به آغاز جنگ تحمیلی در شهریور ۵۹ و تجهیز تسلیحاتی آن ، حمله به سکوهای نفتی ایران در سال ۶۶، سرنگون کردن هواپیمای مسافر بری ایران در تیرماه ۶۷، تشدید تحریم های اقتصادی علیه ایران ، معرفی ایران به عنوان بزرگترین مانع پروسه صلح خاورمیانه ، تصویب بودجه در کنگره آمريكا برای سرنگونی ایران در سال ۷۷ ، طراحی قطعنامه های متعدد علیه وضعیت حقوق بشر در ایران، ترویج مستمر سکولاریسم و لائیسم در کشور برای تخریب فرهنگ اسلامی ، اتهام محور شرارت به ایران ، اتهام تروریسم به بهانه های مختلف بر ضد ایران ، تلاش گسترده برای جلوگیری از دستيابی دانشمندان ایرانی به علوم پیشرفته و ...

و امروز هم چشم تیزبین دانشجو بیدار است و دنبال می کند سیاست خارجه را و به یاد میاورد آن پیام تاریخی را که :" نه ازارتباط با متجاوزان خشنود شوید و نه از قطع رابطه با آنان رنجور" البته که نتیجه این مذاکرات که "برنامه اقدام مشترک " نام گزاری شد ، بازی برد – برد بوده است اما بحث بر سر این است که کدام طرف بیشترین برد را داشته است و ترس از این است که (گری سیک ، تحلیلگر مسائل خاورمیانه) گمان می کند که " تماس های خصوصی و مخفی در آینده ادامه پیدا خواهد کرد چرا که ما یخ موجود در روابط را شکسته ایم."

و می دانیم که آمریکا در این "بر نامه اقدام مشترک" به دنبال تأمین امنیت اسرائیل بود.آمريكا در كمك‏هاي عظيم مالي و نظامي خود به اسرائيل، حد و مرزي نمي‏شناسد و هيچ شروطي را هم براي آن تعيين نمي‏كند؛ اگر اين مساعدت‏ها به ساير كشورها به صورت اقساط سه ماهه صورت مي‏گيرد و اگر از آنها خواسته مي‏شود، وجوه دريافت شده خود را در ايالات متحده هزينه كنند، اسرائيل از همه اين قيودات رها است واين حمايت گسترده، كه البته بايد پشتيباني كامل ديپلماتيك و رسانه‏اي را هم بدان افزود، نمی تواند هيچ دليل توجيه‏كننده استراتژيكي و يا الزامات به اصطلاح اخلاقي داشته باشد مگر اينكه بگوييم، لابي قدرتمند صهيونيست در آمريكا پشت اين جريانات است.

در آخر می گوییم استکبارستیزی در دانشجوزنده است و دوام دارد و اگر قرار است سیاسیت خارجه ای باشد ، باید اصول و آرمان ها را تداعی کند.

و دانشجو مؤذن است و مراقب است نماز امت قضا نشود. انشاأ...

نسیم صادقی
کد مطلب: 4314