۰
 
ایران خواستار میزبانی لیگ جهانی والیبال شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۹
تهران-اسنا -رییس فدراسیون والیبال ایران در دیدار با آری گراسا رییس فدراسیون جهانی والیبال، خواستار میزبانی کشورمان برای برگزاری مرحله نهایی لیگ جهانی شد
Share/Save/Bookmark
ایران خواستار میزبانی لیگ جهانی والیبال شد
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا) از فدراسیون والیبال،محمدرضاداورزنی که برای حضور در اجلاس دپارتمان لیگ جهانی به لوزان سوییس رفته، در جلسه ای یک ساعته با گراسا دیدار و گفت وگو کرد.

اجلاس سالیانه لیگ جهانی والیبال در سال ۲۰۱۴ امروز (دهم آذرماه۹ در مقر FIVB در لوزان سوئیس برگزار می شود که گراسا از اعضای دپارتمان لیگ جهانی از جمله محمدرضا داورزنی از ایران برای حضور در این نشست یک روزه دعوت کرده است.

داورزنی صبح جمعه تهران را به مقصد لوزان ترک کرد و عصر دیروز شنبه پس از تحویل گرفتن نشان داوری بین المللی فیروزی و نافعی از کمیته داوران FIVB، در جلسه ای یک ساعته با گراسا در خصوص تمایل ایران برای میزبانی لیگ جهانی، شرکت قدرتمندانه تر در رقابت های جهانی، برنامه ایران برای توسعه والیبال، همکاری های دوجانبه طرفین، پرداخت پاداش های رقابت های لیگ جهانی و قهرمانان قاره ها و قرارداد حق پخش تلویزیونی گفت و گو کرد.

تمایل ایران برای میزبانی دور نهایی لیگ جهانی در حالی مطرح شد که ژاپن یک پیشنهاد هشت میلیون دلاری برای اخذ میزبانی دور نهایی لیگ جهانی را به FIVB داده است.

داورزنی در حالی با مسوولان کمیته های مختلف FIVB ملاقات کرد که همه اعضا از جمله آری گراسا (رئیس فدراسیون جهانی)، بوناچیچ (رئیس دپارتمان لیگ جهانی) و گابریل (مسوول رویداد های بین المللی) از سرعت پیشرفت والیبال ایران و تبدیل شدن به قدرتی در والیبال جهان تعریف و تمجید کردند و این موفقیت های بزرگ را به وی تبریک گفتند.

در پایان این دیدار آری گراسا تصمیم گیری در مورد میزبانی ایران در مرحله لیگ جهانی را منوط به نظر و تصمیم گیری در اجلاس عمومی دانست و گفت: بررسی اجمالی لیگ جهانی سال ۲۰۱۳، نحوه برگزاری لیگ جهانی در سال ۲۰۱۴، تعیین میزبان مرحله نهایی این رقابت ها و تیم های شرکت کننده در لیگ جهانی سال ۲۰۱۵ از جمله محورهای مورد بررسی در اجلاس عمومی لیگ جهانی والیبال خواهد بود.
کد مطلب: 4189