۰
 
ادامه افشاگری‌ها درباره خانواده اردوغان
نماینده پارلمان ترکیه: داماد اردوغان با شرکت نفتی وابسته به داعش ارتباط داشته است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۹
یک نماینده مجلس ترکیه و از اعضای حزب مخالف داماد رییس جمهور این کشور را متهم به داد و ستد نفتی با داعش نمود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز (اسنا)؛ یک نماینده مجلس ترکیه مدعی شد «برات البیرق» داماد «رجب طیب اردوغان » رییس جمهور ترکیه که اوائل ماه جاری به سمت وزیر انرژی منصوب شد ، به احتمال زیاد در معاملات غیرقانونی نفتی با داعش مشارکت داشته است.

به نوشته روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» «ارن اردم» نماینده مجلس ترکیه از حزب مخالف حزب جمهوری خلق، از تحقیقاتی در این باره و شرکت نفتی در اربیل که البیرق با آن سر و سری دارد ، خبر داد.

این در حالی است که البیرق داماد اردوغان که در سال 2004 با «ارسا» دختر وی ازدواج کرد هرگونه ارتباط در این زمینه را منکر شده است.

پیشتر «آناتولی آنتونوف» معاون وزیر دفاع روسیه در یک جلسه توجیهی در مسکو گفت: «درآمدهای فروش نفت یکی از مهم‌ترین منابع فعالیت‌ خرابکاران در سوریه است. آنها سالانه حدود 2 میلیارد دلار درمی‌آورند و این بودجه را صرف نیروگیری از شبه‌نظامیان سراسر جهان و تجهیز آنها به سلاح و تجهیزات و مهمات می‌کنند».

وی ادامه داد: «مصرف‌کننده اصلی این نفت دزدیده شده از صاحبان قانونی آن در سوریه و عراق، ترکیه است. طبق اطلاعات موجود، این تجارت غیرقانونی شامل مقام عالی‌رتبه این کشور یعنی اردوغان و خانواده‌اش نیز می‌شود».

آنتونوف تصریح کرد که روسیه همچنان حقایقی را درباره نقش ترکیه در ربودن نفت از همسایگانش ارائه خواهد کرد.

وی ادامه داد که جای شگفت است که هیچ کس در غرب متوجه نشده پسر اردوغان دارنده یکی از بزرگترین شرکت‌های انرژی بوده و داماد اردوغان نیز وزیر انرژی بوده است.
منبع:فارس

کد مطلب: 7852