۱
 
پیام میرزاده به مناسبت 27 آذر؛
دانشگاه آزاد تحقق وحدت حوزه و دانشگاه را رسالت خطیر خود می‌داند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۸
رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه پیامی صادر کرد.
Share/Save/Bookmark
دانشگاه آزاد تحقق وحدت حوزه و دانشگاه را رسالت خطیر خود می‌داند
 
به گزارش شبکه خبر دانجویان البرز(اسنا)، متن پیام حمید میرزاده به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

۲۷ آذرماه سالروز شهادت اندیشمند فرزانه آیت الله دکتر محمد مفتح که به حق از سوی معمار کبیر انقلاب اسلامی روز وحدت حوزه و دانشگاه نامیده شد را گرامی می‌داریم.

درآمیختن خون پاکباختگان حوزه و دانشگاه درخت آزادی را بارور کرد و شکوه استقلال را برای این سرزمین به ارمغان آورد.

جمهوری اسلامی محصول بیداری ملتی پرخروش بود که شجاعانه به پا خاست و آگاهانه انتخاب کرد.

این بیداری و آگاهی را وامدار روحانیون و دانشجویان حق باور و ستم ستیزی می‌دانیم که فریاد بلندشان پیکراستکبار جهانی را به لرزه افکند و مردم را به صحنه قیام و مبارزه فرا خواند.

ما امروز هم بیش از هر زمان دیگری به این وحدت مبارک و عزت آفرین نیازمندیم برای برداشتن گامهای بلند و برای پیمودن راه‌های دشوار و برای رسیدن به قله‌های پیشرفت!

پیوند این دو نهاد معرفت آفرین و دانش افروز می‌تواند مسیر سعادت و بالندگی ایران عزیزمان را هموار سازد.

دانشگاه آزاد اسلامی که خود ثمره این پیوند مبارک است، فراهم نمودن بسترهای لازم برای تحقق وحدت حوزه و دانشگاه را رسالتی بس خطیر می داند که با تمام توان آن را دنبال می کند.

بدین مناسبت از دانشجویان و طلاب جوان می‌خواهیم با درک متقابل از جایگاه رفیع علمی یکدیگر، عزم خود را برای همگرایی روزافزون جزم نموده و راه شهیدان را برای به بار نشستن تلاشهای علمی این عرصه مبارک تداوم بخشند.

حوزه و دانشگاه دارای عناصر علمی تخصصی ویژه خود هستند که می توانند یکدیگر را تکمیل کنند و این خواسته مقام معظم رهبری است که باید دست اندرکاران این دو جایگاه بالا و والا بدان توجه جدی معطوف دارند.

به روان پاک و آسمانی شهیدان بلند مرتبه حوزه و دانشگاه درود و تحیت نثار می کنیم و در برابر عالمان زمان شناس و ربانی که از منزلتی به بلندای اندیشه ناب اسلامی برخوردارند و دانشمندان خردورز و مسئولیت شناسی که دانشگاه را تعالی و زیبایی بخشیده اند سرتعظیم فرود می آوریم.

حمید میرزاده

رییس دانشگاه آزاد اسلامی»
کد مطلب: 4495