۰
 
دولت منابع خود را به خوبی مدیریت نکرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲
رئیس کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: دولت طی سال های گذشته بخشی از منابع خود را به خوبی مدیریت نکرده است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا ،محمدجواد کولیوند صبح دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان فردیس، با اشاره به اینکه منابع کشور به درستی میام سازمان ها و ادارات تخصیص نمی شود،گفت: این موضوع نشان از عدم وجود برنامه ریزی های مناسب است. بررسی ها نشان می دهد که ما کشور را با هزینه بالا اداره می کنیم و راندمان لازم را نداریم؛ دولت طی سال های گذشته بخشی از منابع خود را به خوبی مدیریت نکرده است.

نماینده مردم کرج، آسارا و فردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم توجه به بخش های مختلف برنامه ششم توسعه، بیان کرد: اگر می خواهیم به خوبی مدیریت داشته باشیم و به مردم خدمات رسانی داشته باشیم و متوجه انحراف ها شویم، باید برنامه های کلان کشور را بدانیم و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: در حال حاضر بخش درآمد دولت با مشکل مواجه شده است. همه مدیران باید بدانند دولت دو در سال گذشته چه میزان اوراق مشارکت به دست مردم داشته و طی دو سال آینده چه میزان دولت بدهی خواهد داشت.

این نماینده مجلس بزرگترین پروژه در دستور کار شهرستان فردیس را راه اندازی شبکه فاضلاب دانست و افزود: با این اقدام می شود چاه های آب این شهرستان را آزاد کرد و پیگیری های ما برای به سر انجام رسیدن این پروژه ادامه دارد.

کولیوند ضمن انتقاد از برخورد برخی ادارات با ارباب رجوع تصریح کرد: در برخی از ادارات پاسخ یکروزه بیش از سه ماه به طول می انجامد و مدیران دستگاه ها از زیر مجموعه خود بی خبرند؛ مدیریت میانی و صف از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس با اشاره به اینکه عملکرد ادارات و سازمان ها موجب افزایش هزینه های مردم شده است، گفت: مردم برای دریافت پاسخ یک نامه ۵ بار به اداره مربوطه مراجعه می کنند و این نشان می دهد که فرهنگ خدمات رسانی به مردم از یاد رفته است.

کولیوند با بیان اینکه نمونه های بسیاری در خصوص عدم تکریم ارباب رجوع در ادارات البرز به ما گزارش می شود و ادامه این روند قابل قبول نیست.
کد مطلب: 12047