۰
 
پرداخت وام به دانشجویان عتبات عالیات
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۴
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: با هماهنگی که با صندوق رفاه دانشجویان انجام داده‌ایم به افرادی که برای سفر به عتبات عالیات ثبت‌نام کرده‌اند وام پرداخت می‌شود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، حجت‌الاسلام مطهری‌پور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در همایش پیش از سفر کاروان‌های اعزامی عتبات که ظهر امروز در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، گفت:‌ بیست و یکمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از اواخر تیرماه و نیمه اول مهر سال جاری برگزار می‌‌شود که باید دانشجویان در این سفر نماد معرفت و بصیرت دانشجویی کشور را نشان دهند.

وی افزود: این سفر با سفرهای دیگر بسیار متفاوت است چرا که هم مقصدش مشخص است و هم لوازم آن؛ که دانشجویان باید در این سفر خود را برای ملاقات با حضرت سیدالشهدا آماده کنند. چرا که ملاقات با بزرگان انسان را از عالم ماده به عالم روحانیت سوق می‌دهد. این در حالی است که به نقل از امام کاظم(ع) باید بگویم کسی که امام حسین(ع) را زیارت کرده و به حقش عارف و آگاه باشد خداوند گناهان گذشته و آینده‌اش را می‌بخشد.

حجت‌الاسلام مطهری‌پور با اشاره به اینکه دانشجویان باید علاوه بر جسم، روح خود را نیز برای زیارت آماده کنند، تصریح کرد:‌ سفر عتبات عالیات فرصت مناسبی است تا دانشجویان بهره لازم را در این سفر معنوی ببرند و باید بدانند سه عامل نزدیکی به خدا مانند زمان‌های مقدس، مکان‌های مقدس و اشخاص مقدس نصیب‌شان شده است که هرچه میزان شناخت آنها به اهل بیت بیشتر باشد بر میزان معرفت آنها افزوده خواهد شد.

وی گفت: امروز یکی از اهداف اساسی استکبار جهانی و آمریکا در دنیای اسلام ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است که قشر دانشجویی کشور باید در سفر به عتبات عالیات این فتنه را خنثی کند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در پایان درباره کمک هزینه سفر عتبات عالیات دانشجویان گفت: با هماهنگی که با صندوق رفاه دانشجویان انجام داده‌ایم به افرادی که برای سفر به عتبات عالیات ثبت‌نام کرده‌اند وام پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 11868