۰
 
زاکانی در مناظره با تاجزاده:
محصول انتخابات آزاد شما امثال آقای نجفی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵
رئیس کمیسیون برجام در مجلس نهم گفت: آقای محمد خاتمی خودشان گفتند در انتخابات ۸۸ تقلب نشده اما محمدرضا خاتمی گفته ۸ میلیون تقلب شده. بهتر است دو برادر حرفشان را یکی کنند و بعد سر مردم کلاه بگذارند.
Share/Save/Bookmark
 
سومین مناظره علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون برجام در مجلس نهم و مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح طلب عصر امروز(سه شنبه 28خرداد) در مجتمع سرچشمه برگزار شد.

علیرضا زاکانی با بیان اینکه مناظره اول پیرامون وقایع سال 78 بود، گفت: در 40 سال گذشته ایران روز به روز قوی تر شده و آمریکا چشم به داخل بسته و به افرادی چشم دوخته که مافیای پنهان هستند. من احساس می‌کنم آقای تاجزاده نمایندگی خاصی از این جریان مافیای پنهان دارد و مناظره با وی کمک به شفافیت این بحث می کند و این مافیای پنهان مانع از بهبود معیشت مردم می شود.

وی افزود: در سال 78 ظلمی که صورت گرفت به دانشجو، نظام، نیروی انتظامی و... بود تا زوایای پنهان قتل های زنجیره ای فاش نشود. در مناظره دوم گفتم که نقش آقای تاجزاده در فتنه 88 بی نظیر بود و مک کین سال 48 گفته بود ایران در مسیر انقلاب های رنگی قرار گرفته و رنگ مسی تاجزاده ها را سبز اعلام کرد و اتفاقات سال 88 ناشی از قدرت پرستی و عدم رعایت تقوای سیاسی بود.

زاکانی افزود: فتنه 88، فتنه آمریکایی بود تا پرونده انقلاب را ببندد اما ملت ایران نگذاشتند این فتنه شوم به ثمر بنشیند اما آسیب های زیادی به کشور وارد کرد. سوال اصلی ما این است چرا هروقت آمریکا دچار مشکل می شود شما و دوستانتان راه را برای آن باز می کنید؟

رئیس کمیسیون برجام در مجلس نهم، تصریح کرد: بعد از پایان جنگ آقایان هاشمی، موسوی، نبوی و خاتمی مسیری را رفتند که امام از آن به نوشیدن جام زهر تعبیر کردند.

وی افزود: بعد از شکست سیاست های اقتصادی و فرهنگی دولت هاشمی، زمینه سازی برای حمله آمریکا به ایران را می کنند و زمان حمله آمریکا به عراق از صدام تعبیر به خالد بن ولید می کنند و هوشیاری رهبری مانع از ایجاد بحران برای کشور شد. در مرحله بعد آقای هاشمی، روحانی و مهاجرانی تلاش کردند استبداد جدیدی را با تغییر قانون اساسی ایجاد کنند. نیمه دوم دهه هفتاد جنگ روانی در رسانه ها ایجاد می شد و ارتزاق تاجزاده و دوستانش از این جنگ رسانه ای بود.

زاکانی با اشاره به اینکه در دوران خاتمی شاهد قراردادهایی مانند شل، توتال، استات اویل و کرسنت بودیم، گفت: جریانی 40 سال است در مسیر ملت خلل ایجاد می‌کند و تاجزاده از نفرات اصلی این جریان است. در موضوع هسته‌ای، در مجلس ششم طرح سه فوریتی قبول بی قید و شرط آنچه آمریکا می‌گفت را ارائه دادند. شکاف بین ملت و ایجاد فتنه سال 88در ادامه مسیر شکاف در حاکمیت بود که تاجزاده و دوستانش در دهه هفتاد دنبال می کردند.رئیس کمیسیون برجام در مجلس نهم، با بیان اینکه با وقوع جنگ های نیابتی اولین مواضع از سوی دوستان تاجزاده بود که می گفتند باید با معارضین کنار آمد، خاطرنشان کرد: آمریکا 7 تریلیون دلار در سوریه هزینه کرد اما ایران با 16 میلیارد دلار آمریکا را شکست داد اما تاجزاده طرف آمریکا را گرفت و باید پاسخ دهند که چرا در کشتی انقلاب نشسته‌اند و اینگونه موضع می‌گیرند.

زاکانی با بیان اینکه در این کابینه فعلی افرادی مانند زنگنه، آخوندی و نوبخت هستند که سال 88 اطراف موسوی بودند، گفت: اینها شعار آزادی دادند ولی بجز وزیر اطلاعات که امنیتی نیست، مابقی افراد دولت امنیتی هستند. من دوست دارم درباره انتخابات آزاد آقای تاجزاده نظرشان را بگویند که آیا منظورشان از انتخابات آزاد افراد فاسد الاخلاق و جانی مانند آقای نجفی است.

این فعال اصوالگرا در ادامه مناظره در پاسخ به اظهارات تاجزاده گفت: بنده با 5 سند ثابت کردم آنچه آقای تاجزاده از گزارش هیئت 7 نفره درباره اتفاقات 78 ذکر می‌کند غلط است و پایه ای ندارد. ایشان چطور می تواند دوباره آن حرف های غلط را تکرار کند؟

وی افزود: ایشان گفتند کسی را از طبقه دوم کوی در سال 78 پایین انداختند، در حالی که فردی که مدعی می‌شد و گفته بود او را از طبقه چهارم پایین انداختند، ساختمانش سه طبقه بود و اتاقی هم که ادعا می‌کرد پایین انداختندش درش بسته بود و اتاق کناری هم انبار بوده و من در مناظره قبلی هم گفته بودم و بهتر بود آن مناظره را نگاه می کردید.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: اینکه چه کسی به سردار نظری دستور داد، باید بگوئیم وزارت اطلاعات و نیرو انتظامی در اختیار شما و وزارت کشور شما بود و عاملش را می توانستید پیدا کنید. ایشان به جای پاسخگویی مدعی است. در مورد قتل های زنجیره ای، شخصی به نام موسوی مسبب قتل ها رفیق شما بود. سعید امامی هم از این قماش می‌دانم و محکوم می‌کنم اما موسوی را رفیق شما می دانم. از آقای یونسی و ربیعی که رفیق شما هستند بپرسید چرا ماجرای قتل ها پیگیری نشد.

زاکانی ادامه داد: درباره قطعنامه 598 باید بگویم دولت کار را به جایی رساند که اعلام کرد یک دلار برای ادامه جنگ ندارد. حاج احمد آقا می فرمودند: بعد از پذیرش قطعنامه و حمله مجدد عراق به ایران، امام گریه کردند و گفتند که اگر شوق بچه ها برای رفتن به جبهه را می‌دانستم قطعنامه را نمی پذیرفتم.

وی درخصوص صحبت تاجزاده درباره دیدار رهبری با احمدی نژاد در سال 88، گفت: آنچه ادعا می‌کنید با سند اعلام کنید و قصه تعریف نکنید و اتفاقا درباره انتخابات آزاد دوست دارم صحبت کنم چون فضاحتش نزد شما بالاست و افرادی مانند نجفی از انتخابات آزاد مد نظر شما بیرون می آید.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد، درباره سخنرانی آقای مشفق هم از خود ایشان بپرسید اما شما پاسخ دهید که چرا 9 ماه قبل انتخابات کمیته صیانت از آرا تشکیل دادید؟ دلایل خودتان را بگویید که چرا از قانون تمکین نکردید؟ تقلبی که ادعا می کنید چگونه انجام شد؟ من خواهش می‌کنم کلی گویی نکنید.

زاکانی در ادامه با بیان اینکه شما میخواهید مظلوم نمایی کنید، گفت: اینکه کدام دانشجو در سال 78 خطا کرد باید بگوئیم احمد باطبی رفیق شما بود و الان هم آمریکاست و او بود که پیراهن خونی را در دست گرفت.

وی افزود: وزیر اطلاعات، آقای یونسی بوده و مرکز بررسی ها هم دست ایشان بود، عضو ستاد خاتمی، حمید سرمدی هم مسئول امنیت وزارت بوده است. ایشان وزارت اطلاعات را از خودش جدا می کند در حالی که تمام دوستان شما آنجا بودند. کدام یک از وزرای دولت روحانی اطلاعاتی نیستند؟

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: آقای محمد خاتمی خودشان گفتند تقلب نشده اما محمدرضا خاتمی گفته 8 میلیون تقلب شده و بهتر است دو برادر حرفشان را یکی کنند و بعد سر مردم کلاه بگذارند. متاسفانه بخشی از مسئولان ما منافق هستند و حاضر نیستند عدم تقلب را علنی بگویند.

زاکانی خاطرنشان کرد: من اتفاقات سال 78، قتل های زنجیره ای و فتنه 88 را در یک راستا می بینم و معتقدم باید کمیته حقیقت یاب سه اتفاق را تا انتها بررسی کند اما آنقدر مدرک آشکار هست که نمی دانم شما چرا قانع نمی شوید.

زاکانی در ادامه مناظره با تاجزاده، اظهار داشت: من بعنوان یک بسیجی که 8 بار به جبهه رفتم، در موضوع قطعنامه 598 لحظه ای در مورد تصمیم امام درنگ نکردم اما در صلح امام حسن امثال عبیدالله بن عباس مقصر بودند یا نه؟ یا در صفین در تصمیم امام علی(ع)، خوارج مقصر بودند یا نه؟

وی درباره نام بردن از هاشمی در مناظره احمدی نژاد، گفت: من 15 خرداد 88 خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدم و ایشان گفتند کار |آقای احمدی نژاد کار زشت و بدی بود.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: از سید حسن خمینی بپرسید که چرا ساختمان جنت آباد را در اختیار احمدی نژاد گذاشته است. درباره ردصلاحیت سید حسن، وی باید امتحان خبرگان می داد ولی نداد، چرا فراقانونی فکر می کنید و باج می خواهید؟

زاکانی افزود: من این همه درباره اشکالات احمدی نژاد و مشایی صحبت کردم اما شما یک کلام علیه مشایی نگفتید. نمی توانید بگویید با حذف کارت سوخت سه برابر مسکن مهر پول در جیب دلالان رفته. باید نسبتتان به زنگنه را بگوئید. آیا یک نقد به دولت کردید؟ فقط حرف سیاسی می زنید در حالی که امکانات مردم در دولت روحانی یک چهارم شد. روحانی با شعار به عقب برنمی گردیم روی کار آمد اما الان به عصر پارینه سنگی برگشتیم.

زاکانی خاطرنشان کرد: یک مقدار درد مردم را داشته باشید و به داد مردم برسید. شرایط کشور شرایط خاصی است و باید درباره این شرایط توضیح دهید. دولت باید تا 1404 رتبه اول منطقه می شد. در حوزه امنیت یک دهه زودتر با تدبیر رهبری رتبه اول شدیم، اما دولت نمی تواند امنیت را به اقتصاد تبدیل کند.

وی در ادامه با بیان اینکه من راجع به یک جانی صحبت کردم که 5 تا گلوله به همسرش زده، اظهار داشت: وزارت اطلاعات هم با نجفی مخالف بوده و به جهانگیری ابلاغ کرده بود که نجفی نباید انتخاب شود. اگر در کشور می خواست با فساد برخورد شود بساط شما برچیده می شد. اتفاقا ما هم به قوه قضائیه معترضیم که اگر عرضه داشت با فریدون و جهانگیری و شخص معاون اول برخورد می کرد. معاون اول قوه قضاییه می گوید 7 تا کارتن پرونده کرسنت است. اینها باید به مردم اعلام شود.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس افزود: ملاک ما رهبری و امام هستند. من ناظر به مواضع خودم که برگرفته از مواضع رهبری و امام است صحبت می کنم. امام 6 کلید واژه داشتند: معیشت مردم، مبارزه با استکبار، استقلال کشور، مسئله فلسطین و... شما از امام خرج می کنید اما یک کدام از این کلید واژه ها در قاموس شما نیست ‌. بیایید به مردم بگویید که امام را قبول ندارید.

وی ادامه داد: دولت پنهانی که از آن حرف می زنید چطور دولتی است که وقتی می گوید نجفی را انتخاب نکنید وی راحت انتخاب می شود. از آن سه هزار بورسیه که نجفی جلوی آن را گرفت نهایتا به 16 نفر رسید که تخلف کرده بودند و بیرون شدند.

زاکانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره از آرا مردم صیانت کردند، گفت: شما از 13 میلیون رای مردم صیانت نکردید اما ما از 300 هزار رای مردم صیانت کردیم. حجاریان می‌گوید دانشجو باید تنها مصرف کننده باشد و حق فکر کردن ندارد. شما بیرون قدرت علیه جمهوریت قیام می کنید و در قدرت علیه اسلام هستید.

این فعال سیاسی اصولگرا با انتقاد از شورای نگهبان، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان با هرفاسدی باید برخورد کند. هرکس فساد اعتقادی، امنیتی، سیاسی، اخلاقی و مالی داشت باید رد کنند اما متاسفانه شورای نگهبان این کار را نمی کند و باید روشش را اصلاح کند. شما انتخابات آزاد را مثال می زنید که نمونه اش انتخابات شوراها است که فسادش می شود شورای بابل و این بخاطر نظارت شلی است که انتخابات شوراها دارد.

وی درباره انتقادات تاجزاده از صدا و سیما تصریح کرد: رهبری دو نوع انتصاب دارد، یک نوع انتصاب که خودشان انتخاب می کنند و اداره می کنند اما یک جا هم منصوب می کنند که مدیران خودشان اداره کنند. ما در مجلس هفتم از قوه قضاییه تحقیق و تفحص کردیم اما ولی الله شجاع پوریان، شیخ قدرت علیخانی و سایر دوستان شما آبستراکسیون کردند و داد می زدند که تحقیق و تفحص را نخوانید. شما خواهشا سیاسی برخورد نکنید و دائم از رهبری انتقاد نکنید، پیشنهادهای شما پیشنهادهای "بن سلمان" است که در عربستان دنبال می کند. ما دوست نداریم ایران گاو شیرده باشد. لااقل انصاف داشته باشید و از پدر و مادر شهدا و این مردم خجالت بکشید که چنین پیشنهاداتی می‌دهید.
انتهای پیام/س
کد مطلب: 11589