۰
 
سیل محاسبات کنکور را بهم ریخت/موافقان و مخالفان تغییر زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد چه میگویند؟
همزمان با وقوع سیل در کشور و اعلام پیشنهاد تغییر زمان برگزاری کنکور‌های سال ۹۸ به ویژه آزمون ارشد، خبرگزاری اسنا سیلی از نظرات موافق و مخالف
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش خبرگزاری اسنا:این روز‌ها در کشور ما کیست که از سیل نداند یا درگیر این سیل نبوده باشد. سیلی که ۲۰ استان ایران بزرگ را درگیر و حدود ۳۰۰ هزار نفر را بی‌خانمان کرده‌است. سیل در گلستان سابقه داشت، ولی در خوزستان و لرستان نه، سیلی بی‌سابقه، سیلی که حتی بومیان روستا‌ها را نیز متعجب کرد به طوری که بزرگان هم می‌گویند تا به امروز چنین سیلی را ندیده بودند.

در این روز‌ها جز پدران و مادران، جوانان کمی پریشان‌تر هستند چرا که مدارس و دانشگاه‌های آن‌ها ویران شدند و برخی از آن‌ها هم در روز‌های نزدیک به کنکور، شرایط مناسبی ندارند. خبر‌های بسیار شنیدیم از کمپین‌ها و گردهمایی‌هایی که به نفع دانشجویان مناطق سیل‌زده همه دست به دست هم دادند و پیشنهاد تغییر زمان برگزاری کنکور را به جریان انداختند. این جریان که ابتدا در تصمیم‌گیری سازمان سنجش و وزارت علوم به نتیجه نرسید، اما در نهایت با پیگیری جدی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و تذکرات آنها، زمان برگزاری کنکور‌های سال ۹۸ در شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تغییراتی مواجه شد.

بعنوان مثال برگزاری کنکور کارشناسی ارشد که قرار بود در روز‌های پنجم و ششم اردیبهشت ماه برگزار شود با ۷ هفته تاخیر در ۲۳ و ۲۴ خردادماه برپا خواهد شد تا داوطلبان مناطق سیل‌زده و نیرو‌های جهادی دانشگاهی فرصت بیشتری را برای خدمت به هموطنان سیل‌زده داشته باشند و در همین حین هم به نحوی مطلوب آزمون خود را پشت سر گذارند.

چندی پیش با اوج گرفتن موضوع تغییر زمان برگزاری کنکور ارشد، فراخوان دانشجویی را منتشر کردیم که ببینیم چقد داوطلبان و دانشجویان با این تاخیر در برگزاری موافق هستند و نظرات مخالف و موافق آن‌ها را به گوش مخاطبان و به ویژه مسئولان برسانیم، در بین نظرات بی‌شماری که برای این فراخوان دانشجویی به خبرگزاری دانشجویی اسنا ارسال شده است تعدادی از آن‌ها را در ادامه گزارش با یکدیگر مرور می‌کنیم:

همراه با موافقان تغییر زمان برگزاری کنکور ارشد
کاربران و مخاطبان زیادی از عدم برگزاری کنکور ارشد در اردیبهشت ماه ابراز خوشحالی و رضایت کردند و این مسئله را نه تنها فرصتی برای مرور دروس و نکات کلیدی، بلکه کمک و خدمتی به هموطنان سیل‌زده دانستند؛ بعنوان مثال یکی از این کاربران که از مناطق سیل زده بود برای ما نوشت که علیرغم آنکه همه داوطلبان از ماه‌ها برنامه‌ریزی و درس خواندن خسته هستند و دوست‌دارند تا هرچه زودتر آزمون دهند، اما این فرصت می‌تواند به مرور کتاب و جزوه افرادی مثل او که در مناطق سیل‌زده درگیر هستند، کمک کند.
انتهای پیام /
منبع پیام :خبرگزاری دانشجو
کد مطلب: 11363