۰
 
البرز پایین‌ترین نرخ ازدواج را دارد/ انتقاد معاون استاندار از مصوبات شورای شهر کرج
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: تنها یک درصد مصوبات شورای اسلامی شهر کرج در 6 ماهه دوم سال 97 مربوط به حوزه اجتماعی بوده است؛ در حالیکه معضلات و مسائل فراوانی در شهر کرج وجود دارد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، سعید ناجی صبح امروز در یکصد و پنجاه و سومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج که در سالن جلسات شورا برگزار شد، اظهار داشت: کلانشهر کرج با توجه به شرایط خاص، ترکیب جمعیتی، بافت شهری، تراکم جمعیت و بعد جغرافیایی از اهمیت خاصی برخوردار است و باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز بیان کرد: مروری بر مصوبات شورای شهر کرج در 6 ماهه دوم سال 97 داشتم و مشاهده کردم که از میان 307 مصوبه احصاء در این مدت، 9 درصد مصوبات مربوط به حوزه عمرانی، 11 درصد مربوط به شهرسازی، 9 درصد مرتبط با حوزه فرهنگی و یک درصد مربوط به حوزه اجتماعی بوده است.

ناجی بیان کرد: در صورتی که شهرداری و شورای شهر کرج فعالیت ها، اقدامات و مصوبات خود را ارزیابی کند، به این نتیجه می رسد که به گونه دیگری باید به موضوعات اجتماعی بپردازد، زیرا کمتر توجهی به این حوزه صورت گرفته است.

وی مطرح کرد: اگر تعاملات میان شهرداری و شورای شهر با دستگاه های اجرایی تداوم داشته باشد و بتوانیم در جلسات و فرآیند پرسش و پاسخ و فرصت های دیگر با حضور تمام دستگاه های اجرایی فعال در حوزه اجتماعی و فرهنگی فعالیت ها و اقدامات یکدیگر را به چالش بکشیم، نهایت سود این امر نصیب مردم می شود.

موضوعات اجتماعی مغفول مانده است

ناجی تاکید کرد: هر آنچه که انسان ها به عنوان موجودات زنده نیازمند بهره‌مندی از آن هستند باید در تصمیمات شورای شهر مدنظر قرار گیرد؛ شهرداری کرج توجه بسیاری به موضوعات عمرانی و بافت فیزیکی شهر داشته، اما در این میان موضوعات اجتماعی مغفول مانده و کمتر به آن ها توجه شده است.

وی تصریح کرد: انتظار شهروندان و دستگاه های اجرایی از شهرداری که دستگاهی توانمند محسوب می شود این است که در فرآیند تصمیم‌گیری در حوزه های فرهنگی و اجتماعی بیش از پیش نشاط و معنویت را به جامعه و مردم تزریق کند؛ برای اینکه بتوانیم به حد متعادلی از اقدامات و فعالیت ها برسیم، باید به تمام موضوعات و حوزه ها توجه کنیم و بیش از پیش وقت خود را برای انجام امور مربوطه صرف کنیم.

ناجی مطرح کرد: در کلانشهر کرج با مشکلاتی در حوزه های گوناگون مواجه هستیم که یکی از آن ها مسائل مربوط به بانوان و نیازهای آنان است؛ آسیب هایی متوجه برخی بانوان به ویژه زنان سرپرست خانوار می شود که لازم است با همکاری دستگاه های مختلف و مردم گام های مؤثری در این زمینه برداریم.

لزوم افزایش تعاملات در حوزه اجتماعی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه در حال حاضر نیازمند احصاء شرایط و وضعیت موجود هستیم، عنوان کرد: جامعه ما نیازمند نشاط است و باید شرایط را به گونه ای رقم بزنیم و به آن بپردازیم که مردم جامعه از افسردگی نجات پیدا کنند؛ انتظار می رود تعاملات در این حوزه افزایش یابد.

وی اظهار کرد: بنده علاقه دارم با همکاری دوستان متخصص در حوزه اجتماعی و فرهنگی، فرهیختگان و نخبگان شهر کرج در یک حرکت و فعالیت چند جانبه مسائل را تجزیه و تحلیل کنیم و به صورت جدی به آن ها بپردازیم؛ تمام دستگاه ها در این حوزه دغدغه دارند و اظهار نگرانی می کنند اما کمتر موفق شدیم دور هم جمع شویم و به حل مشکلات موجود بپردازیم.

ناجی با بیان اینکه احداث کمپ ماده 16 در البرز به عنوان یک ضرورت در استان همیشه مطرح بوده است، اذعان کرد: مقدماتی مهیا شده اما برای راه اندازی این کمپ نیازمند مساعدت شهرداری و شورای شهر کرج هستیم تا بتوانیم شرایطی را که مردم را آزار می دهد از بین ببریم و زمینه آرامش و آسایش مردم را فراهم کنیم.

البرز پس از سمنان پایین ترین نرخ ازدواج را دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه استان البرز پس از سمنان پایین‌ترین نرخ ازدواج را دارد، ادامه داد: این موضوع نگران‌کننده است و باید توجه ویژه ای به آن صورت گیرد؛ نشستن و دست روی دست گذاشتن نه تنها دردی را دوا نمی‌کند بلکه به نقطه ای می رسیم که نمی‌توانیم آسیب ها را برطرف کنیم.

ناجی با تأکید بر اینکه عدم برقراری تناسب میان پرداختن به موضوعات اجتماعی و فرهنگی و فعالیت های عمرانی و شهرسازی مشکلاتی را به وجود می آورد، تصریح کرد: باید بپذیریم که مشکلات وجود دارند و اگر از آن ها غافل شویم همه گرفتار می شویم؛ دست شهرداری و شورای شهر کرج در این حوزه باز است و می تواند اقدامات خوبی را انجام دهد.
انتهای پیام/س
کد مطلب: 11840