۰
 
پرسش و پاسخ خنده دار بی بی سی فارسی درباره اسیدپاشی وحشیانه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷
بی بی سی فارسی در روزهای گذشته به بهانه اسیدپاشی غیر انسانی در اصفهان، به امر به معروف و حجاب حمله کرد و بدون هیچ سندی، برای این حادثه وحشیانه مقصران خیالی ترسیم کرد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا) به نقل از جام نیوز، اسیدپاشی جنایتکارانه در اصفهان بهترین فرصت را برای رسانه های غربی مخالف و معاند جمهوری اسلامی به وجود آورد تا بدون هیچ دلیل و سندی هرچه دلشان خواست بنویسند و بگویند.هنوز عامل یا عاملین اسیدپاشی بازداشت نشده اند، انگیزه اسیدپاشان مشخص نشده است و ابعاد ماجرا آشکار نیست اما شبکه ها و سایت های فارسی زبان که هر کدام وابسته به یکی از کشورهای غربی هستند افسانه سازی می کنند و انگیزه مرتکبین را به بدحجابی و نهی از منکر پیوند می زنند. هیچکدام از این رسانه ها نگفتند که برخی از قربانیان حادثه، باحجاب و از خانواده های مذهبی بوده اند.

از همه این ها که بگذریم ادعای شبکه انگلیسی بی بی سی فارسی (BBCPERSIAN) در نوع خود بی نظیر است. در بخشی از برنامه "دیدبان" که رویکردها و سؤالات مطرح شده از برنامه های بی بی سی ارزیابی و پاسخ داده می شود، مجری از میان تمام ایمیل ها و نظرات در مورد روند جریان سازی بی بی سی از اسیدپاشی تنها یک سؤال خاص و خنده دار را مطرح کرد و جواب عجیب و خنده داری به آن داد.


سؤال و جواب عجیب و خنده دار بی بی سی فارسی چه بود؟مجری بی بی سی در قالب یک بیانیه، پرسش و پاسخ مدیران شبکه اش را مطرح کرد: ««بی بی سی فارسی نظرات، پیشنهادات و ایمیل های زیادی به دستش رسیده است. یک موضوع را که خیلی درباره اش ایمیل گرفتیم انتخاب کردیم و یک ایمیل را در این باره می خوانم.حسین نوشته است: "اخبار مربوط به اسیدپاشی در بی بی سی خیلی محافظه کارانه تر از شبکه های داخلی [ایران] بود. شبکه های داخلی اعلام می کنند از طرف افراد یا فردی است که می خواهد امر به معروف کند اما شما اصرار دارید که شخص یا اشخاص اسیدپاش مشکل شخصی داشتند."!...چون زوایای حادثه و جزئیات آن ها هنوز روشن نیست تا حکم قطعی در این باره صادر نشده، بی بی سی فارسی هم نمی تواند در این باره حکم قطعی به اطلاع بینندگان برساند.بنابراین انتقادات زیادی که نسبت به شیوه گزارش های بی بی سی فارسی در مورد اسیدپاشی شده، بیشتر در مورد انگیزه هاست ولی بی بی سی فعلا نمی تواند درباره انگیزه های اسیدپاشان خبری منتشر کند.»»

آیا واقعا بی بی سی فارسی محافظه کار شده است؟اینکه گفتیم ادعای خنده دار بی بی سی فارسی از آن جهت بود که نگاهی به برنامه سازی های شبکه وابسته به دولت انگلیس درست خلاف این ادعا را ثابت می کند.بی بی سی فارسی در طول دو هفته گذشته تمام تلاشش را به کار بست که به بهانه اسیدپاشی وحشیانه و مشکوک، به امر به معروف و نهی از منکر و حجاب اسلامی بتازد.


تنها به بخشی از نوشته های سایت بی بی سی توجه کنید:*** گفته شده زنانی که پوشش آنها "نامناسب" خوانده شده است، هدف این مهاجمان بوده‌اند.*** قابل انکار نیست که در ماه ها و هفته های گذشته، حجم نامتعارفی از "نفرت پراکنی" را علیه گروه هایی از زنان انجام داده اند.*** [استفاده بی بی سی فارسی از این تیتر برای یک خبر] "امر به معروف با اسید نمی شه"*** [استفاده بی بی سی فارسی از این تیتر برای یک خبر] "طرح امر به معروف در پرتو ماجرای اسیدپاشی اصفهان"*** در جانب منتقدان حکومت اما، همزمان بودن اسیدپاشی های اخیر و تشدید نامتعارف هشدارهای سخنرانان و فعالان خیابانی محافظه کار در زمینه "برخورد با بدحجابان" - از برخی ائمه جمعه گرفته تا گروه انصار حزب الله - معنی دار تلقی شده است.*** مردمی که مقابل دادگستری اصفهان یا مجلس رفتند تا اعتراضشان را با حضور هم بزرگ کنند بهترین راه را برای برکندن خشونت از جامعه، بازگرداندن همبستگی و مسئولیت اجتماعی به سازوکار اجتماع نشان داده‌اند. اینها شاید آخرین ارگان‌های زنده تنی محتضر باشند. آخرین بارقه‌های امید.اما واقعا کدام مسلمان و شیعه ای است که برای امر به معروف و نهی از منکر، اسید بپاشد؟

کجای دین اسلام و مذهب تشیع اجازه و فتوایی برای اسیدپاشی و آزار دیگران صادر شده است؟

چرا بی بی سی فارسی عقده های درونی اش از اسلام و جمهوری اسلامی را اینگونه تخلیه می کند؟

آیا بی بی سی فارسی با آن کارشناسان در شبکه اش و با این متن ها و تیترها، بی طرف بوده و حکمی صادر نکرده است؟!


کد مطلب: 5422