۱
 
ذوالفقاری در جمع خبرنگاران:
دستگیری باندهای تجهیز شده داعش در نقطه صفر مرزی/رایزنی وزارتخانه‌های ایران و پاکستان برای استرداد ستار ریگی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۸
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: چند باند داعش که بیرون از مرزها تجهیز شده بودند و می‌خواستند جهت عملیات ایذایی وارد کشور شوند به محض ورود در نقطه صفر مرزی دستگیر شدند.
Share/Save/Bookmark
دستگیری باندهای تجهیز شده داعش در نقطه صفر مرزی/رایزنی وزارتخانه‌های ایران و پاکستان برای استرداد ستار ریگی
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛حسین ذوالفقاری در حاشیه همایش معاونین سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: داعش در سال جاری تلاش زیادی کرد تا اقدامات ضد امنیتی در کشور انجام دهد، اما با اشراف اطلاعاتی که مجموعه وزارت اطلاعات، سپاه و ناجا داشته‌اند تلاش‌های آن‌ها ناکام ماند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اظهار داشت: چند باندی که بیرون از مرزها تجهیز شده بودند و می‌خواستند جهت عملیات ایذایی وارد کشور شوند به محض ورود در نقطه صفر مرزی دستگیر شدند.

وی تاکید کرد: یک بخش این عملیات ایذایی متوجه مرکز کشور بوده تا به وسیله آن عملیات روانی انجام دهند، اما با اشراف اطلاعاتی که از قبل وجود داشت آن‌ها دستگیر شدند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور افزود: در منطقه جنوب شرق هم گروه‌هایی تلاش کرده بودند که آن‌ها نیز دستگیر شده بودند.

ذوالفقاری درخصوص وضعیت جمشید دانایی‌فر که سال پیش همراه ۴ سرباز دیگر توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل ربوده شده بودند گفت: اطلاعات دستگاه‌های اطلاعاتی ما بیشتر بر این دلالت دارد که وی شهید شده است اما در مستنداتی که طرف مقابل به ما ارائه می‌کند چیز زیادی نست چون از نظر ما مستندات شامل جنازه یا فیلم مستند که دال بر شهادت وی داشته باشد می‌شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر وضعیت ماهیگیران ایرانی که توسط ترکمنستان دستگیر شده بودند تصریح کرد: آنها بر اثر توفان راه را گم کرده بودند و به ترکمنستان رسیده بودند و نیروهای ترکمن هم آنها را دستگیر کردند و طبق مقررات آنجا که بسیار سخت‌تر از قوانین جمهوری اسلامی است همچنان آنها را در بازداشت‌گاه نگهداری می‌کنند.

وی در خصوص مقررات منع ورود غیرقانونی به خاک ایران گفت: امسال ۵۵۰ نفر اتباع غیرمجاز داشتیم که عمدتا از کشور افغانستان بودند و تقریبا ۶ بار می‌شود که آنها را از کشور طرد می‌کنیم اما دوباره به ایران تشریف می‌آورند.

ذوالفقاری درخصوص دستگیری ستار ریگی ادامه داد: طبق اطلاعاتی که داریم وی دستگیر شده و ما هم مکاتباتی را با وزارت خارجه داشتیم و درخواست الزام یک تیم به پاکستان را دادیم.

وی افزود: براساس پروتکل‌های فی‌مابین استرداد ستار ریگی به ایران امکانپذیر است و قرار است وزارتخارجه با پاکستان هماهنگی کند تا یک تیم را برای دستگیری وی اعزام کنیم.

ذوالفقاری با اشاره به موضوعاتی که باید در روزهای پایانی سال به آن توجه کرد گفت: در ایام پایانی سال و چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز هستیم و مسئله رفت و آمد مردم و نوسانات قیمت‌ها وجود دارد. ما در این مورد به همکارانمان در استانداری‌ها و سازمان‌های تعزیراتی که کار نظارت بر قیمت‌ها را دارند تأکید کردیم از طریق استانداری‌ها همکاری بیشتری را داشته باشند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تأکید کرد: مسئله چهارشنبه آخر سال باید مدیریت شود و تا حد امکان دقت شود تا از حوادث و سوانحی که عمدتا در اثر مواد محترقه است جلوگیری شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن نوروز و خدمات‌دهی به مسافرین ادامه داد: در جلسه‌ای با استانداران تأکید شد که آنها در جلسات با شوراهای تأمین که با همکاری دستگاه‌های مختلف است اوضاع خدمات را ساماندهی بیشتری کنند.

وی با اشاره به موضوع دیگری که در همایش با استانداران مطرح شد تصریح کرد: قرار شد تا از اسکان‌های نامناسب و ناامن توسط مسافرین جلوگیری بعمل آید و آنها به محل‌های امن با حداقل امکانات راهنمایی شوند.

ذوالفقاری درباره آخرین وضعیت دستگیر شدگان مرتبط با حادثه اسیدپاشی بیان داشت: افراد مشکوک دستگیر شدند و مورد بازجویی قرار گرفتند اما هنوز فردی با دلایل کافی و متقن برای تحریم دستگاه قضا مشخص نشده است.منبع: باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 6322