۰
 
سعید بهرامی:
راهیان نور یک کار دلی است و با دستورالعمل و ابلاغیه پیش نمیرود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۵
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های استان البرز با بیان اینکه راهیان نور یک کار دلی است و با دستورالعمل و ابلاغیه پیش نمیرود، این دستورالعمل ها بخاطر فرآیند کاری که برخی از دانشگاه ها دارند می باشد که بتوانند در بحث های مالی و پشتیبانی کمک کنند و این مصوبه ها و آیین نامه ها می تواند راهگشای این بزرگواران باشد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان استان البرز ( اسنا )؛ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های استان البرز در گفتگو با خبرنگار اسنا در حاشیه جلسه قرارگاه راهیان نور استان البرز،  راهیان نور را بنا به تعبیر مقام معظم رهبری که یک اتفاق بزرگ فرهنگی در فضای دانشگاه دانست اند اشاره  و خاطر نشان کرد:

این اتفاق بزرگ فرهنگی یا راهیان نور چند سالی است که شروع شده است و جریان سازی می کند و هر سال با شکوه تر از سال قبل برگزار می شود.

سعید بهرامی با اشاره به اینکه میزبانی این برنامه ها در راستای اجرا بر عهده دانشجو ها به خصوص بسیج دانشگاه ها بوده است، تصریح کرد:

این برنامه ها گاهی با مشکلات، کندی ها و کاهش تاثیرگذاری همراه بوده است که برای حل این مشکل هم در سطح کشوری و سطح استانی این درخواست ها انعکاس پیدا کردند، لذا بزرگوارانی که در سطح بسیج دانشجویی کشور بودند و همچنین مسئولین دانشگاه ها به این نتیجه رسیدند که این موضوع را ساماندهی و سازماندهی کنند که دانشجویانی که می خواهند این اردو ها را اجرا کنند بدون دغدغه و مسائلی که آنها را اذیت کند به محتوا بپردازند.

بهرامی ادامه داد: با پیگیری بسیج دانشجویی و قرار گاه راهیان نور جلسات متعددی با مسئولین وزارت علوم، سازمان بهداشت و درمان و سازمان دانشگاه آزاد مرکزی و نهاد رهبری برگزار شد و تحت آیین نامه اجرائی اردوهای راهیان نور کشور به نام قرارگاه راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی به تصمیم شورای سیاست گزاری ستاد راهیان نور ابلاغ شد تا یک جمع بندی انجام و وحدت و همبستگی برای این اردو ها شکل بگیرد.

بهرامی با تاکید بر اینکه راهیان نور یک کار دلی است و با دستورالعمل و ابلاغیه پیش نمیرود یاد آور شد:

این دستورالعمل ها بخاطر فرآیند کاری که برخی از دانشگاه ها دارند، برای اینکه بتوانند کمک کنند در بحث های مالی و پشتیبانی این مصوبه و آیین نامه می تواند راهگشای این بزرگواران باشد که امروز هم به استناد این آیین نامه که باید در سطح استان ها قرار گاه راهیان نور دانشجویی استانی تشکیل شود این جلسه قرارگاه به ریاست دانشگاه اصلی استان ( دانشگاه آزاد واحد کرج ) با حضور معاونت های فرهنگی ، دانشگاه ها، جهاد دانشگاهی، نهاد دانشگاهی، نهاد رهبری و سپاه و بسیج به دبیری بسیج دانشجویی برگزار شد.

وی در رابطه با برنامه های اعزام  افزود:

برنامه در این اعزام ها به این صورت است که عزیزانی که شرکت میکنند  به مدت پنج روز است که دو روز در مسیر هستند و سه روز کامل در مناطق که برنامه های متفاوتی با توجه به وضعیت دانشگاه ها صورت میگیرد که از مناطق اصلی شلمچه، طلائیه، هویزه، فکه جنوبی است و اگر بشود آبادان و موضع خرمشهر را در برنامه های زیارتی بزرگوران است.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی گفت: در طی مدتی که در خدمت دوستان هستیم برنامه های فرهنگی متنوعی از جمله روایت گری، مسابقات فرهنگی و رزمایش هایی که به صورت متمرکز توسط عزیزان در سپاه پیش بینی شده و برای دانشجو ها جذاب می باشد.

بهرامی در رابطه با میزان اعزام ها بیان کرد: آنچه که پیش بینی می شود ما یک برآوردی با توجه به ظرفیت و توان دانشگاه ها کرده ایم انشالله 1450نفر را بتوانیم اعزام کنیم.

وی افزود:  یک اعزام در بازه زمانی 12الی 16اسفند ماه و 16 الی 20که برای خواهران است و در تاریخ 20الی 24برای برادران است که برای هر کدام 480نفر اعزام می شوند و اقدامات لازم برای اسکان آنها مهیا شده است.

بهرامی در خاتمه گفت اعزام ها با قطارصورت میگیرد و تاکید کرد: با توجه به تخفیف در نظر گرفته شده در بخش حمل و نقل دانشجویان توسط قطار و اتوبوس، مقرر شد قطار با 35درصد تخفیف برای اعزام در نظر گرفته شود که البته مهلت واریز هزینه‌ها بسیار محدود است و باید از این فرصت استفاده کنیم و همچنین برای بلیت اتوبس ها 50درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.
کد مطلب: 8113