۱
 
پژوهشگر مدیریت شهری تاکید کرد؛
احداث و توسعه پارکینگ‌های مکانیزه در سطح شهر کرج
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
پژوهشگر مدیریت شهری گفت: احداث و توسعه پارکینگ‌های مکانیزه در سطح شهر کرج به صورت گسترده نیاز امروز این کلانشهر است و با کار کارشناسی و استفاده از فضای کنونی و احداث پارکینگ طبقاتی مکانیزه می توان با آینده نگری در حل مشکل ترافیک قدم های ویژه ای برداشت.
Share/Save/Bookmark
 
پویا پارسا کارشناس و پژوهشگر مدیریت شهری در گفتگو با اسنا با بیان اینکه به اینکه معظل ترافیک شهر کرج به یکی از بزرگ‌ترین معضلات این کلانشهر تبدیل شده است ، اظهار داشت: این در حالی است که بحران کمبود پارکینگ یکی از عوامل ایجاد ترافیک است.

وی با اشاره به کمبود پارکینگ های عمومی در  شهر کرج، افزود: حجم بالای خودروهای پارک شده در خیابان ها گواهی بر کمبود پارکینگ در سطح کرج دارد، معضلی که در صورت بی توجهی در آینده نزدیک ای شاهد این می باشیم که خیابان و کوچه ها شهر را به پارکینگ تبدیل می کند.

پارسا بیان کرد : آینده نگری در ایجاد پارکینگ های شهر کرج و شناسایی کارشناشی شده محل های احداث از عواملی مهمی است که می تواند معضل ترافیک را تا حد زیادی کاهش دهد.

کارشناس و پژوهشگر مدیریت شهری کرج با بیان اینکه رشد فزاینده جمعیت کلانشهر کرج و استفاده روز افزون از خودرو سبب شده تا نیاز به پارکینگ در شهر کرج افزایش یابد، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر تعداد پارکینگ های طبقاتی سطح شهر کافی نبوده و در برخی از موارد سرعت پایین بهره برداری از پارکینگ طبقاتی باعث می گردد پروژه ها کارایی خود را از دست داده و جواب گوی زمان خود نباشند.

وی با اشاره به اهمیت احداث پارکینگ طبقاتی مکانیزه در سطح شهر کرج، گفت : احداث و توسعه پارکینگ‌های مکانیزه در سطح شهر کرج به صورت گسترده نیاز امروز این کلانشهر است و با کار کارشناسی و استفاده از فضای کنونی و احداث پارکینگ طبقاتی مکانیزه می توان با آینده نگری در حل مشکل ترافیک قدم های ویژه ای برداشت.

پارسا با تاکید بر اینکه مدیریت شهری می تواند با در نظر گرفتن امتیازاتی مشکل کمبود پاركينگ را برطرف کنند، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری می تواند براي سازنده‌هايي كه پاركينگ اضافي بيشتر از تعداد واحدها در ساختمان طراحي مي‌كنند، پاداش ريالي در نظر بگيرد، به‌ طوري‌كه سازنده‌ها فقط مشمول پرداخت 10 درصد از عوارض مربوط به ساخت پاركينگ شوند.

وی افزود: يكي ديگر از طرح‌هایی که مدیریت شهری می تواند از آن استفاده کند ، حمايت از سرمايه‌گذاران احداث پاركينگ مكانيزه در مناطق خاص است به صورتی که از مالكاني كه مازاد بر نياز تجاري و اداري خود به احداث پاركينگ اقدام كنند نيز می توان فقط 10 درصد از كليه عوارض دريافت کرد.

پارسا در پایان با اشاره به ویژگی های شهر کرج و احداث پارکینگ طبقاتی مکانیزه، گفت: ساخت اين نوع پاركينگ در هر فضايي ميسر است و مي‌توان با كمترين هزينه و بالاترين راندمان از نظر ظرفيت پذيرش خودرو، نسبت به ايجاد اين نوع پاركينگ اقدام كرد.


انتهای پیام/
کد مطلب: 10978