۱
 
ابوترابی‌فرد با بازخوانی پیام امام‌(ره) به مناسبت شهادت شهید چمران:
شهید چمران به دور از خودنمایی‌های شیطانی برای خدا به جهاد برخاست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰
نایب‌رئیس مجلس با بازخوانی پیام امام‌(ره) به مناسبت شهادت شهید چمران، گفت: شهید چمران به دور از خودنمایی‌های شیطانی برای خدا به جهاد برخاست و خود را فدای هدف کرد و نه هوا و این هنر مردان خداست.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛ حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (۲۱ خرداد ۹۴)، با اشاره به سالروز شهادت شهید مصطفی چمران گفت: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) پیامی را پس از شهادت شهید چمران صادر کردند که من این پیام را قرائت می‌کنم. که برای همه ما آموزنده و راهگشاست.

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

شهادت انسان‌ساز سردار پرافتخار اسلام و مجاهد بیدار و متعهد راه تعالی و پیوستن به ملأ اعلی دکتر مصطفی چمران را به پیشگاه ولی‌عصر (ارواحنا فدا) تسلیت عرض می‌کنم. تسلیت از آن رو که ملت شهیدپرور ما سربازی را از دست داد که در جبهه‌های نبرد با باطل چه در لبنان و چه در ایران حماسه می‌آفرید و سرلوحه مرام او اسلام عزیز و پیروزی حق بر باطل بود.

او جنگ‌جویی پرهیزکار و معلمی متعهد بود که کشور اسلامی ما به او و امثال او احتیاج مبرم داشت و تبریک از آن رو که اسلام بزرگ چنین فرزندانی را تقدیم ملت‌ها و توده‌های مستضعف می‌کند و سردارانی همچون او را در دامن تربیت خود پرورش می‌دهد.

مگر چنین نیست که زندگی عقیده و جهاد در راه آن است چمران عزیز با عقیده پاک، خالص و غیره وابسته به دستجات و گروه‌های سیاسی و عقیده به هدف بزرگ الهی جهاد را در راه آن از آغاز زندگی شروع و با آن ختم کرد. او در حیات با نور معرفت و پیوستگی به خدا قدم نهاد و در راه آن به جهاد برخاست و جان خود را نثار کرد.

او با سرافرازی زیست و با سرافرازی شهید شد و به حق پیوست؛ هنر آن است که بی‌هیاهوهای سیاسی و خودنمایی‌های شیطانی برای خدا به جهاد برخیزد و خود را فدای هدف کند نه هوی و این هنر مردان خداست.

او در پیشگاه خدای بزرگ با آبرو رفت روانش شاد و یادش به خیر. اما، ما می‌توانیم چنین هنری داشته باشیم؟ با خداست که دستمان را بگیرد و از ظلمات و جهالت و نفسانیت برهاند من این ضایعه را به ملت شریف ایران و لبنان بلکه به ملت‌های مسلمان و قوای مسلح و رزمندگان در راه حق و به خاندان این مجاهد عزیز تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند تعالی رحمت برای او و صبر و اجر برای بازماندگان محترمش خواهانم.

روح‌الله‌الموسوی الخمینیمنبع: فارس
کد مطلب: 6882