۰
 
محروم ماندن منطقه 6 شهرداری کرج از خدمات مطلوب شهری
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۹
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شورای اسلامی شهر کرج در جلسه علنی امروز طی نطق پیش از دستور به تشریح وضعیت خدماتی منطقه 6 این کلانشهر پرداخت و گفت که ساکنین از دریافت خدمات مطلوب محروم مانده اند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، رییس کمیسیون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شورای اسلامی شهر کرج در نطق پیش از دستور خود با بیان گزارشی از بازدید بعمل آمده از منطقه 6 و حاشیه نهر دلمبر، گفت: در جوار خانه ها، نهری است که در این محله تنها وظیفه‌اش جا‌دادن زباله‌ها، فاضلاب ها و نخاله های ساختمانی است، وجود حیوانات موذی مانند موش در اطراف لجن ‌زارهای کنار جوی و عدم بهداشت محیط از جمله مشکلات عمده ساکنان این منطقه است كه منشا بسیاری از بیماریهای عفونی، انگلی و... است.

احد رسولی ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: عدم تامین روشنایی و دید کافی در شب، شکل گیری فضایی ناسالم را در پی داشته که مستعد جرم ‌خیزی و بروز آسیب های اجتماعی است، عبور و مرور از پل آسیب دیده و نا‌ امنی که محل رفت و آمد کودکان بود و بوی نامطبوع زباله های رها شده در حاشیه نهر و روی هم رفته فضای رها شده و عدم مدیریت صحیح، ابعاد فاجعه باری را برای ساکنین منطقه بوجود آورده است.
 
این عضو شورا در ادامه با اشاره به گفتگوی انجام شده با ساکنین منطقه 6 شهرداری کرج افزود: مردم این منطقه از حداقل‌های حقوق شهروندی در چند سال گذشته بی‌بهره بودند و تاکنون نیز اقدامات مناسبی در این محله صورت نگرفته است، به دلیل عدم وجود عدالت نسبی در شهر، مشکلات و مصائب ساکنین این محله بسیار است و ما این مهم را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.
 
رسولی در این رابطه از مسئولان منطقه ۶ شهرداری کرج خواست برای مقابله با جانوران موذی و پاکسازی آنها، اقدامات ضروری از جمله لایروبی و جمع آوری زباله را در اولویت قرار دهند تا از شيوع بيماری ها و معضلات ناشی از آلودگی ها، جلوگیری به عمل آید.

وی خاطر نشان کرد: لایروبی و ساماندهی محل با دیواره سازی و مدیریت نهر و مجاری آبی شهر با نگرش حفاظت و صیانت از بستر و حریم سواحل، کنترل سیلاب و جلوگیری از طغیان رودخانه ‏ها در دستور کار قرار گیرد.
کد مطلب: 11338