۰
 
تخلف بنگاه های اقتصادی منجر به بیکاری کارگران نشود/مدیر مجموعه باید پاسخگو باشد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: کارگری که برای تأمین مخارج سنگین زندگی خود به کاری نیازمند است نباید بیکار شود و مدیر مجموعه باید پاسخگوی تخلفات صورت گرفته در واحد باشد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا،فخرالدین صابری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز ظهر امروز در نشست هم اندیشی واحدهای پذیرایی محور کرج _چالوس با بیان اینکه امروز کسانی که در زمینه صنعت، تولید و ارائه خدما‌ت گردشگری فعالیت دارند باید عاشق باشند در غیر این صورت بر اساس معادلات و روال طبیعی این کار توجیه‌ پذیر نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز تأکید کرد: ما متولیان امور باید نگاهمان را تغییر دهیم و با درک شرایط موجود به یاری تلاشگران عرصه اقتصادی بشتابیم؛ امروز وظیفه اخلاقی و اجتماعی ما همراهی، مهرورزی و مدارا با مردم به ویژه کارآفرینان و خادمان اقتصادی است.

وی اذعان کرد: ما در اسلام به تجسس و کشف جرم توصیه نشده ایم اما به ترک امور حرام و گناه علی الخصوص در اماکن عمومی، رعایت ضوابط و مقررات دینی و قوانین جمهوری اسلامی و نیز احترام به حقوق عموم مردم توصیه شده ایم.

صابری نخستین وظیفه اداره کل میراث فرهنگی را صدور موافقت اصولی اولیه برای متقاضیان سرمایه گذاری در امور گردشگری برشمرد و افزود: دومین وظیفه ما پس از کسب مجوزها و استعلام های لازم صدور پروانه بهره برداری و سپس نظارت بر عملکرد و نحوه ارائه خدمات در چهارچوب ضوابط و مقررات برای این واحدهاست.

وی بیان کرد: محور کرج-چالوس و حوزه آبریز طالقان دو منطقه در استان البرز هستند که برای تأمین آب شرب مردم تهران بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی در شرایطی قرار گرفته اند که تقریباً تمام کارها در این دو منطقه قفل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی به وزارت راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البته با محوریت وزارت راه و شهرسازی مأموریت داده شده تا با تهیه طرحی برای موضوع مناطق تفرجگاهی این دو منطقه سیاست گذاری کنند اما با گروه مشاورین معرفی شده توسط وزارت راه و شهرسازی قطعاً کاری از پیش نخواهد رفت زیرا نگاه وی نگاهی به دور از واقعیت های موجود در این منطقه و قابلیت‌های گردشگری آن هاست.

وی اذعان کرد: با ارسال نامه‌ای به مقام عالی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تصریح شد که با شرایط موجود در موضوع حوزه آبریز طالقان و محور کرج-چالوس گشایشی صورت نخواهد گرفت و تنها راه چاره سپردن امور به دست متولی اصلی گردشگری یعنی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

صابری مطرح کرد: انتظار می رود واحدهای پذیرایی با ارائه خدمات درست، قانون مداری و عدم تخلف های بهداشتی و رفتاری موجب سربلندی ما شوند نه خجالت و سرافکندگی و همین طور ما نیز باید متقابلا این گونه رفتار کنیم.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، نباید اجازه دهیم برنامه های ترامپ و هم پیمانانش در اعمال تحریم‌های ظالمانه به تعطیلی کشاندن مراکز صنعتی و تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی و ایجاد نابسامانی اقتصادی و گسترش بیکاری و در نتیجه نارضایتی و انفجار از درون جامعه ایران منجر شود.

صابری اظهار کرد: امروز ایجاد فرصت های شغلی مناسب عبادت محسوب می‌شود و در مقابل از بین بردن فرصت های شغلی و به تعطیلی کشاندن مراکز و بنگاه‌های اقتصادی گناهی نابخشودنی است.

وی گفت: امروز نگرش رئیس قوه قضائیه این است که بنگاه اقتصادی را به جرم این که در آن جا خلافی صورت گرفته نباید تعطیل کرد بلکه باید مجرم را گرفت و جرم را پیگیری کرد؛ کارگری که برای تأمین مخارج سنگین زندگی خود به این کار نیازمند است نباید بیکار شود و مدیر مجموعه شخصا باید پاسخگوی تخلفات صورت گرفته در آن واحد باشد.
کد مطلب: 12058