۰
 
امام جمعه کرج ورق آیه یاس مسئولین برای جوانان را با جشنواره "جوان موفق" برگرداند/ خشت اول رونق تولید در البرز با راهبرد گام دوم انقلاب گذاشته
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲
"جوان موفق" عنوان جشنواره ای است که با نظارت مستقیم حجت الاسلام حسینی همدانی امام جمعه کرج در استان البرز در حال اجراست، اقدامی که می توان به آن در راستای توجه به این نسل و راهبرد بیانیه گام دوم انقلاب امیدوار بود.
Share/Save/Bookmark
 
به گکزارش خبرگزاری اسنا:رهبر معظم انقلاب روز ۲۴ بهمن 97 بیانیه‌ راهبردی مهمی را در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی با نام «بیانیه گام دوم انقلاب» منتشر کردند که ضمن بیان مسیر طی شده و تبیین دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی، توصیه‌ هایی را نیز برای ادامه این مسیر در چهل ساله دوم انقلاب اسلامی به ویژه به نسل جوان برای ساختن ایران اسلامی بزرگ در هنگامه ورود به «دومین مرحله خودسازی و جامعه ‌پردازی و تمدن‌سازی» ارائه کردند.

به دنبال ابلاغ این فصل الخطاب، حجت الاسلام حسینی همدانی امام جمعه کرج بیانیه گام دوم انقلاب را جوابی روشن برای کسانی دانست که خسته شده و دَم از تسلیم شدن می زنند و گفت: سرعت تحولات در جامعه در گرو برکناری مدیران لیبرال، تکنوکرات، خنثی و بی دغدغه است، همان کسانی که با فتنه گران جلسه گذاشته و با بی خیالی تمام اجازه هنجارشکنی می دهند. باید فکری به حال مسئولینی که نوآوری را از جوانان گرفته و آیه یاس می خوانند، کعبه آمال خود را غرب می دانند بشود که البته گام دوم انقلاب به خوبی به این مسئله پرداخته است.

با توجه به جنگ اقتصادی که کشور امروز با آن مواجه است، باید تمرکز ما بر رونق تولید باشد، حال این سوال مطرح می‌شود که چرا عده ‌ای این مسئله را باور ندارند که برای عبور از مشکلات اقتصادی باید به فرامین رهبری گوش کنند؟ در نتیجه مسئولان باید درباره عملکردشان در خصوص اقتصاد مقاومتی توضیح دهند.

فارغ از سخنان نماینده ولی فقیه در البرز، حسن محبتی دکتری علوم سیاسی درباره راهبردهای گام دوم به خبرنگار تیتریک می گوید: انقلاب جوانان می دانند که در دهه های اخیر چالش های انقلاب در کدام بخش ها بوده و دشمن کدام حوزه ها را مورد هدف قرار داده است. می توان پیش بینی کرد که حضور جوانان در عرصه های مختلف باعث شکوفایی کشور و حرکتی رو به جلو خواهد شد و وضعیت را از خموشی و خمودگی خارج خواهد کرد.

در نظام اجرایی برخی از دولتمردان به واسطه شناختی که از اطرافیان داشتند از آنها استفاده کرده و حضور جوانان در سه دهه قبل کمرنگ بود و نسل خاصی همواره کشور را اداره می کرد. گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد حاوی این پیام بود که جوانان باید با دانش و تجربه وارد عرصه شوند و دولتمردان نیز زمینه را برای حضور این نسل آماده کنند.

اگر فعالیت جوانان را در عرصه های مختلف شاهد باشیم دهه آینده فصل بالندگی و شکوفایی کشور خواهد بود زیرا جوان پر انرژی وارد حوزه های کاری خواهد شد و مدیران نیز با انتقال تجربه می توانند جوانان را کمک کنند تا کشور را با روند رو به رشد جهانی و البته نگاهی اسلامی پیش ببرند.

آنچه نمی توان از آن غافل شد این است که امام جمعه کرج نخستین شخصی است که در استان البرز حضور جوانان در عرصه را در راستای بیانیه گام دوم انقلاب رقم زد. "جوان موفق" عنوان جشنواره ای است که با نظارت مستقیم حجت الاسلام حسینی همدانی در استان البرز در حال اجراست، اقدامی که می توان به آن در راستای توجه به این نسل در کوچکترین استان کشور امیدوار بود.

امام جمعه کرج درباره این جشنواره می گوید: استان البرز در عرصه ‌های مختلف جوانانی کارآمد دارد، ما به حمدالله جوانان توانمند، باانگیزه، عالم، متدین و جهادی فراوانی داریم که متأسفانه دیده نمی‌شوند و بکار گرفته نمی‌شوند که این مسئله جای تأسف و نگرانی دارد و مسئولین باید دقت بیشتری داشته باشند.

«جشنواره جوان موفق» در راستای عملیاتی کردن منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم است و در قالب جشنواره ‌ای که برای اولین بار در استان برگزار می‌گردد، تصمیم گرفتیم که این سرمایه عظیم و نیروی جوان را به رخ بکشیم و بگوییم که این استان دارای فضائل فراوانی است.

ما این کار را مقدمه یک حضور پرشور و پرانگیزه از جوانان دختر و پسر استان قراردادیم که اعلام می‌کنم انشاء الله روز چهارشنبه 28 فروردین که روز ولادت علی‌اکبر حسین علیه‌السلام است، اولاً با حضور خود بیعتی دوباره با رهبر انقلاب اسلامی داشته باشیم و عرض کنیم که تا برقراری تمدن نوین اسلامی از پای نمی‌نشینیم.

ثانیاً به آمریکا و اذنابش اعلام کنیم که تا جوانان مؤمن و انقلابی هستند همه نقشه ‌هایتان بر آب است؛ و ثالثاً با حضور خود به مسئولین اعلام می‌کنیم که برای رونق تولید و به راه انداختن چرخ ‌های تولید، آمادگی کمک و همکاری را داریم.

این جشنواره در ۱۷ محور اصلی جوان موفق فعال قرآنی، جوان موفق کشاورز روستایی، جوان موفق کارآفرین، جوان موفق سرباز، جوان موفق در عرصه ادبیات، جوان موفق در عرصه علمی دانشگاهی، جوان موفق در عرصه هنرهای نمایشی، جوان موفق در عرصه فعالیت‌های اجتماعی (سازمان‌های مردم ‌نهاد، امدادگر، امور مساجد، تشکل ‌های دانش‌آموزی، تشکل‌های دانشجویی، جهادگر)، جوان موفق در عرصه تجسمی، جوان موفق در عرصه فیلم، جوان موفق در عرصه موسیقی، جوان موفق در عرصه فعالیت‌ های رسانه‌ ای، جوان موفق مبتکر و مخترع، جوان موفق در حوزه دهیاری و شورایاری، جوان موفق معلول دارای توانایی ‌های خاص، جوان موفق طلبه و مبلغ جوان و جوان موفق ورزشکار در حال برگزاری است.

بدون شک پیروی مسئولین از این اقدام امام جمعه کرج برای حضور هر چه بیشتر جوانان در عرصه های مدیریتی و خدمت رسانی سال 98 را برای استان البرز با موفقیت های بسیاری در عرصه تولید و رونق شعار ابلاغی رهبر معظم انقلاب همراه خواهد کرد.

برای ثبت نام در این جشنواره از اینجـــــــا اقدام کنید.
انتهای پیام
منبع:سایت تیتریک
کد مطلب: 11365