۰
 
اعتبار لازم به پروژه پژوهشکده دانش آموزی در البرز اختصاص یابد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: انتظار داریم اعتبار لازم به پروژه پژوهشکده دانش آموزی در البرز اختصاص یابد و در اولویت بندی های پروژه استانی قرار گیرد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پروش استان البرز صبح امروز در شورای برنامه ریزی استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: پژوهش سراهای دانش آموزی و پژوهشکده آموزش و پرورش از جمله پروژه های مهمی است که انتظار داریم علاوه بر تخصیص اعتبار لازم در اولویت پروژه های استانی قرار گیرند.

مدیرکل آموزش و پروش استان البرز با بیان اینکه خواهشمندیم اعتبارات استانی و شهرستانی در راستای تأمین سرانه آموزش و پرورش مصرف شود، اظهار کرد: اعتبارات ملی جوابگوی نیازهای آموزشی استان البرز است اما برای انجام اقدامات ابتدایی می توانیم از اعتبارات استانی بهره گیریم.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اعتبارات حوزه عمران استانی از سال 83 تاکنون 10 الی 15 درصد کاهش یافته است، افزود: از اعتبار 30 میلیارد تومانی سال گذشته به حوزه عمران آموزش و پرورش استان البرز هفت میلیارد تومان تخصیص یافت.

وی با بیان اینکه سال 98 بودجه عمرانی آموزش و پرورش استان البرز حدود 12 درصد افزایش یافته است، ادامه داد: تقاضا داریم این اعتبارات را به 15 درصد افزایش دهید؛ البته حتی یک درصد افزایش اعتبار نیز کمک چشمگیری به حوزه آموزش استان خواهد کرد.

قاسمی با بیان اینکه در نظر داریم نمایشگاه دائمی فرهنگ و اقوام استان البرز را راه اندازی کنیم، مطرح کرد: اگر قرار باشد شاهد انقلاب در حوزه ساخت و ساز سرانه های آموزشی استان البرز باشیم باید از تبصره 6 و 9 به این حوزه کمک کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز تأکید کرد: از فرمانداران درخواست داریم پروژه های مربوط به حوزه آموزش و پرورش را در اولویت فعالیت های خود قرار دهند که از جمله این پروژه ها ساخت اردوگاه شهرستان طالقان است.

وی در پایان خبر داد: میزان هفت و نیم میلیارد تومان از اعتبارات ملی صرف هزینه خرید میز و صندلی شده و این تجهیزات آماده توزیع میان مدارس است.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 11671