۰
 
هشتمین همایش هم اندیشی اساتید درس آشنایی با دفاع مقدس استان البرز برگزار گردید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۹
Share/Save/Bookmark
 
به همت معاونت آموزش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس هشتمین نشست هم اندیشی اساتید درس آشنایی با دفاع مقدس در استان البرز به میزبانی ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان البرز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید آغاز و سپس سرودمقدس جمهوری اسلامی ایران نواخته شد .

در ابتدا مراسم سردار سرتیپ دوم پاسدار ابوالفضل اسلامی مدیرکل اداره حفظ آثارونشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز ضمن خیر مقدم به مدعوین در سخنانی گفت: هرچه از دوران دفاع مقدس می گذرد لزوم حفظ و یادآوری حماسه های خلق شده در آن دوران بیشتر احساس می گردد،و شما اساتید گرامی که خود از جانبازان و یادگاران آن دوران هستید می بایست دانشجویان را به فضای معنوی آن دوران نزدیک نمائید.

دبیر اجرائی این همایش سید رضا طاهری معاونت آموزش اداره کل نیز در جمع خبرنگاران گفت: در این هم اندیشی که معمولا" در پایان هر ترم تحصیلی برگزار می گردد؛اساتید محترم درس دفاع مقدس که از اقشار مختلف اعم از سپاهی، بسیجی، ارتش و ناجا می باشند درمکانی با هدایت و محوریت معاونت آموزش و پژوهش اداره جمع شده و ضمن بهره برداری از گزارشات معاونت آموزش و پژوهش در خصوص وضعیت کمی و کیفی ارائه این درس در خصوص موضوعات تخصصی دفاع مقدس به تبادل نظر پرداخته و در هر مرحله یک موضوع تخصصی که به تصویب کار گروه علمی اداره کل رسیده است مورد بحث تخصصی قرار گرفت که در این هم اندیشی موضوع نقش سپاه و بسیج در امنیت کردستان در مقطع سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۲ مورد بحث و بررسی قرار گرفت ، سخنران این مراسم سردار رستگارپناه از اساتید دانشگاه امام حسین (ع) سپاه پاسداران و از فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس بودند.

در پایان این مراسم سردار اسلامی به جمع بندی موضوعات اشاره شده در این هم اندیشی پرداخته و به پرسش های حاضرین پاسخ دادند.
کد مطلب: 4812