۰
 
همزمان با روز دانشجو در پردیس امیرکبیرفرهنگیان برگزارشد
جشن روز دانشجو
همیشه مبارزه در جبهه داخل، سخت تر و بیچاره کننده تر است از جبهه ای که دشمن خارجی در مقابل است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۱۸
یه مناسبت روز دانشجو جشن روز دانشجو با حضور مسئولین دانشگاه در سالن همایش پردیس امیرکبیردانشگاه فرهنگیان برگزار شد
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبردانشجویان البرز(اسنا) عصر امروز همایش دانشجویی به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه پردیس امیرکبیر فرهنگیان برگزار شد.

خدایار با توجه به تاریخچه شکل گیری جنبش دانشجویی در ایران به زمان اولیه شکل گیری آن از سال ۱۳۱۳ تا ۱۳۳۲ اشاره کرد و گفت:در سال ۱۳۳۲ جنبش دانشجویی پا می گیرد و از شهریور ۳۲ تظاهرات گسترده ای که مصادف با محرم بوده شکل می گیرد.

وی افزود:با بازگشایی دانشگاه ها در آن سال اوضاع تند تر می شود ودانشجویان با تعطیلی کلاسها اعتراض خود را به دولت کودتا اعلام می کنند.

این استاد ادبیات دانشگاه ادامه داد:کار به جایی می رسد که در ۱۶ مرداد ۱۳۳۲ نیروهای حکومت پهلوی به عنوان اینکه دانشجویان در نظم دانشگاه اختلال ایجاد کردند وارد دانشگاه شدند که در نهایت منجر به شهادت سه تن از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران شد.

خدایار در ادامه گفت:پس از این اتفاقات دولت کودتای زاهدی برقراری روابط با انگلیس را اعلام می کند و تنها یکروز بعد از غرق خون شدن دانشگاه نیکسون وارد ایران می شود و به دانشگاه تهران می رود.

وی این طور ادامه داد که:همزمان با این جریانات یک جریان مذهبی توسط شهید مفتح-شهید بهشتی در دانشگاه شکل می گیرد تا باخون ایران این عزیزان انقلاب اسلامی به پیروزی می رسد.

خدایار با اشاره به ویژگی های دانشجو از دید رهبری از جمله این ویژگی ها را آرمان خواه بودن دانشجو دانست و در توضیح آن گفت: یعنی اینکه با کم ترین امکانات می توان بزرگترین موانع را از سر راه برداشت.

وی افزود:آرمان خواه بودن با مطالعه ،پژوهش و حساس بودن به مسائل کشور بدست می آید.

این استاد دانشگاه با تاکید بر مسلط بودن بر علوم روز به دانشجویان توصیه کرد به زبان بیگانه ازجمله انگلیسی و فضای مجازی احاطه داشته باشند.

خدایار توجه به معنویت را در کنار دانش بسیار مهم دانست و به این جمله معروف رهبری اشاره کرد که "تحصیل،تذهیب ، ورزش".

وی داشتن بصیرت را ویژگی مهم دیگر برای دانشجو دانست و آن را در تمام عرصه ها پراهمیت دانست.

در ادامه برنامه های از جمله نمایش رادیویی و شعرخوانی طنز نیز اجرا شد.

ازحاشیه های این برنامه تقدیراز دانشجویانی بود که در مسابقات(کتاب خوانی،طناب زنی وطناب کشی هفته ی تربیت بدنی) حائز رتبه شده بودندکه توسط زمزم ریاست دانشگاه مورد تقدیر قرار گرفتند.

کد مطلب: 4344