۱
 
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی در گفتگو با اسنا:
خوب بودن یا بد بودن توافق در اجرا مشخص می شود نه در روی کاغذ
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۷
اسنا؛ عبدی: این که گفته می شود این توافق نامه فتح الفتوح است و مثل آزادی خرمشهر است و یا اینکه بعد از این توافق می توانیم سفارت آمریکا در ایران را دایر بکنیم این یک عوام فریبی است و خلاف عقل و منطق است.
Share/Save/Bookmark
 
میثم عبدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی کرج در گفتگو با خبرنگار شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛ در خصوص توافق نامه هسته ای با تشکر از زحمات فعال تیم مذاکره کننده افزود: برای یک داوری عادلانه نسبت به این توافق به این دلیل که متن انگلیسی و حجم گسترده است یک مقدار زمان بر است.

وی ادامه داد: اوباما بعد از خوانده شدن بیانیه یک چیزی گفت دقیقا مخالف مسائلی که آقای روحانی مطرح کردند، پس تفاسیر گوناگون است. خوب بودن یا بد بودن توافق در اجرا مشخص می شود نه در روی کاغذ.

عبدی اظهار داشت: درخواست ما از مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی این است که در موقع تصویب دقت لازم را بخرج دهند و ابهامات را رفع کنند که مشکلات بیانیه لوزان اینجا پیش نیاید.

وی افزود: این شادی های رسانه های دولتی و روزنامه های زنجیره ای هم علتی ندارد زیرا چیزی که چالش بر انگیز است دبه در آوردن آمریکایی ها در زمان تفسیر و اجرای توافق نامه است. با توجه به کارنامه سیاسی غرب نسبت به کشور ها و به خصوص ایران نگاه می کنیم باز هم نسبت به آنها بدبین هستیم .

این فعال دانشجویی در ادامه اظهار داشت: این که گفته می شود این توافق نامه فتح الفتوح است و مثل آزادی خرمشهر است و یا اینکه بعد از این توافق می توانیم سفارت آمریکا در ایران را دایر بکنیم این یک عوام فریبی است و خلاف عقل و منطق است.

عبدی در پایان افزود: توافق با آمریکا فقط در زمینه هسته ای بود و مشکلات ما بر سر تحولات منطقه باقی مانده است. آنها این را نمی پذیرند که ما از سوریه، لبنان و فلسطین حمایت می کنیم. از یمن حمایت می کنیم آنها این را بر نمی تابند آنها پارادایم های اعتقادی شان با پارادایم های اعتقادی ما کاملا در تضاد است.
کد مطلب: 7044