۰
 
ممنوعیت فروش قلیان در پارک های کرج
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از ممنوعیت فروش قلیان در پارک‌های کرج خبر داد و افزود: پارک فضایی عمومی برای تفریح شهروندان است و درست نیست عده ای برای تفریح خود حقوق دیگران را ضایع کنند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، پیمان بضاعتی پور، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با بیان اینکه در سال‌های گذشته شاهد راه اندازی قلیان سرا در برخی از پارک‌های کرج بوده ایم، گفت: عرضه قلیان نارضایتی برخی شهروندان به خصوص خانواده‌هایی که با فرزندان کوچک خود به پارک‌ها می آمدند را به دنبال داشت.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از ممنوعیت فروش قلیان در پارک‌های کرج خبر داد و افزود: پارک فضایی عمومی برای تفریح و گذران اوقات فراغت شهروندان است و درست نیست عده ای برای تفریح خود حقوق دیگران را ضایع کنند. البته نمی‌توان از آوردن قلیان شخصی توسط خانواده‌ها جلوگیری کرد اما دیگر امکان راه اندازی فضایی برای کسب درآمد از طریق عرضه قلیان وجود ندارد.

بضاعتی پور در ادامه با اشاره به ساماندهی دکه‌هایی که در پارک‌ها اقدام به فروش تنقلات و ... می‌کنند، توضیح داد: طبق مصوبه شورای شهر، طی سال‌های گذشته امکان ایجاد مراکز درآمدی در قالب دکه‌هایی که اقدام به فروش تنقلات و ... می‌کردند وجود داشت.

وی مطرح کرد: با توجه به اینکه اغلب دکه‌های فعال در پارک‌ها حریم مشخص شده خود را رعایت نمی‌کنند و با اتصال برخی مصنوعات موجب زشت شدن چهره پارک‌ها می‌شوند مقرر شده از فعالیت گسترده این دکه‌ها جلوگیری شود؛ بر این اساس قرارداد هر یک از دکه‌هایی که تمام شود دیگر تمدید نخواهد شود و این فضاها به مراکز فرهنگی و نگارخانه تبدیل می‌شوند.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12248