۰
 
گزارش تلویزیون رژیم صهیونیستی درباره افزایش اختلالات روانی شهرک‌نشینان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۳
تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اذعان کرد، بسیاری از شهرک‌نشینان ساکن شهرک‌های مجاور غزه به دلیل درگیری‌ها دچار اختلالات روانی شده‌اند و تعداد آنها رو به افزایش است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد نسبت شهرک‌نشینان صهیونیست ساکن در شهرک‌های مجاور غزه که مشاوره و درمان روانی دریافت کردند، رو به افزایش است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی در ادامه گزارش خود تصریح کرد، پس از چندین دور تنش از آغاز سال جاری (2019) تاکنون، تعداد افرادی که در شهرک‌های مذکور بویژه «سدیروت و اشکول» به مشکلات و اختلالات روانی دچار شده‌اند، به شدت افزایش پیدا کرده است.

بر اساس این گزارش، تعداد زیادی از این افراد دارو یا مُسَکِن دریافت کرده‌اند تا از احساس بیم و ترس خلاص شوند.

تلویزیون رژیم صهیونیستی در ادامه اعلام کرد، تعداد روانپزشکان و کارشناسان این موضوع در شهرک‌های مجاوز غزه کم است و جوابگوی تعداد بالای بیماران نیست.

حدود دو ماه پیش، یک مرکز روان‌درمانی اسرائیلی اعلام کرد، طی جنگ دو روزه اخیر میان نوار غزه و فلسطین اشغالی (+) حدود 1000 صهیونیست که دچار حالت هراس و اضطراب شده بودند، به این مرکز مراجعه کردند.

رژیم صهیونیستی در تهاجم دو روزه خود به نوار غزه به نوزادان و جنین‌های چند ماهه هم رحم نکرد اما مقاومت نیز با شلیک بیش از 650 راکت، به تل‌آویو فهماند در مقابل هجمه‌ها، دست بسته نخواهد نشست.

بر اساس گزارش روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، در سال 2018 این مرکز حدود چهار هزار نفر را که دچار اضطراب‌های ناشی از یک آسیب روانی بوده‌اند، پذیرش کرده است که این میزان در مقایسه با سال قبلش 25 درصد رشد داشته است. یک چهارم از افراد مراجعه‌کننده از پسران و دختران جنوب فلسطین اشغالی (‌هم‌مرز با غزه) هستند.

در ادامه این گزارش آمده، طی سال‌های گذشته یعنی از جنگ 2014 علیه نوار غزه به بعد، تعداد صهیونیست‌هایی که درخواست کمک (حمایت‌های روانی) داشته‌اند، بیشتر شده است. همچنین در پی تنش‌های سال گذشته میزان مراجعه به مراکز روان‌درمانی 40 درصد افزایش داشته و از 780 مورد در سال 2017 به 1300 مورد در سال 2018 رسیده است (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/س
کد مطلب: 11717