۰
 
حادثه برای دانش آموزان حوالی سد لتیان + وضعیت مفقودین
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۸
سخنگوی اورژانس کشور گفت: بر اثر باز شدن سد لتیان ۱۰ دانش آموز در رودخانه حوالی این سد محبوس شدند.
Share/Save/Bookmark
 
بر اساس اخبار واصله از نیروهای امدادی بر اثر باز شدن سد لتیان ۱۰ دانش آموز در رودخانه حوالی این سد محبوس شدند.
بی توجهی شهروندان به هشدارها علت وقوع حادثه بود
۱۳:۵۱ منصور درجاتی رئیس مدیریت بحران استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تعدادی از شهروندان از منطقه مشیریه و از سوی کانون فرهنگی مساجد بدون اطلاع به منطقه جاجرود اردو رفتند و در آنجا دچار حادثه شدند.

وی افزود: تعداد این افراد ۴۰ نفر بود که قایق ۹ نفر از آن‌ها سوراخ شده و پس از آن به یکی از جزایر رودخانه پناه بردند.

درجاتی گفت: به دلیل حضور نیروی‌های امدادی این افراد هم اکنون نجات یافتند و بی توجهی شهروندان به اخطار‌ها منجر به وقوع چنین حوادثی می‌شود.

رئیس مدیریت بحران استان تهران تصریح کرد: سازمان مدیریت بحران روز‌های گذشته اخطار‌های لازم را صادر کرده بودند.

دانش آموزان در سلامت کامل به سر می‌برند
۱۳:۲۶ صابریان رئیس اورژانس تهران درباره آخرین وضعیت سلامت دانش آموزان گرفتار در سد لتیان گفت: هر ۹ دانش‌آموز گم نشده و سالم هستند.

وی ادامه داد: ماجرا از این قرار است که این دانش‌آموزان روی پل بوده‌اند که سد باز می‌شود و دچار آب گرفتگی می‌شوند.

رئیس اورژانس تهران درباره زمان رسیدن نیروهای امدادی برای نجات جان دانش آموزان گفت: اولین کد ما یک‌دقیقه‌ای به محل رسیده و در حال نجات بچه‌ها هستند و در آن محل ۴ کد و یک موتورلانس داریم که در حال کمک به بچه‌ها هستند و جای نگرانی نیست و بچه‌ها سالم هستند.
10 دانش آموز مفقودی در سد لتیان پیدا شدند
۱۳:۲۳ رئیس شورای شهرستان شمیرانات گفت: در این حادثه تعدادی دانش آموز سوار بر قایقی می‌شوند و به روخانه می روند اما قایق آنها سوراخ می‌شود و در داخل حوضچه ای در روخانه گیر می افتند.

وی ادامه داد: این دانش آموزان پیدا شده‌اند و همه آنها سالم هستند و در حال نجات و آزادسازی هستند.

منبع: ایسنا

علت گرفتار شدن دانش آموزان در سد لتیان
۱۳:۱۷ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: این دانش آموزان در سد لتیان گم نشده بودند، بلکه دانش آموزان مستقر در اردوگاهی بوده‌اند که اکنون در جزیره‌ای محصور شده‌اند.

وی ادامه داد: این دانش آموزان سوار بر یک قایق بادی بودند که قایق سوراخ شده و باعث شده دانش آموزان در جزیره‌ای وسط دریاچه محصور شوند.

منبع: ایسنا

گزارش هلال احمر از وضعیت دانش آموزان
۱۳:۱۵ در گزارش اولیه هلال احمر آمده است، دانش آموزان در این حادثه در میان آب های دریاچه خوجیر گرفتار شده اند و گروه های امدادی در تلاش برای نجات جان آنها هستند .

ساعت ۱۱ و ۵۶ دقیقه، امروز حادثه ای برای یک تیم دانش آموزی که برای اردو تفریحی به منطقه دریاچه خوجیر رفته بودند رخ داد .

طبق گزارش اولیه ؛ هفت دانش آموز در این حادثه در میان آب های دریاچه خوجیر در نبرد با مرگ هستند .

این دانش آموزان سوار بر قایق بودند که ناگهان از مسیر خارج شده و گرفتار آبهای خروشان شدند. با تلاش قایق را به جزیره ای در دریاچه رساندند و پناه گرفته اند .

نیروهای امداد زمینی و هوایی هلال احمر برای نجات این دانش آموزان اعزام شده اند.

تلاش نیروهای امدادی برای نجات دانش آموزان
سید کمال الدین محمدیان رئیس شورای شهرستان شمیرانات گفت: حادثه مفقودی حدود ۱۰ دانش آموز در سد لتیان در حوزه استحفاظی شمیرانات نبوده و در حوزه شهرستان تهران و پردیس بوده است، در این حادثه تعدادی دانش‌آموز سوار بر قایقی می‌شوند و به روخانه می روند اما قایق آنها سوراخ می‌شود و در داخل حوضچه ای در روخانه گیر می افتند.

در پی گزارش این حادثه، خروجی سد لتیان به گفته رییس سد، کاهش یافته است.

رئیس شورای شهرستان شمیرانات گفت: این دانش آموزان پیدا شده‌اند و همه آنها سالم و در حال نجات و آزادسازی دانش آموزان هستند.

جزئیات حادثه گرفتاری دانش آموزان در سد لتیان از زبان فرماندار
۱۳:۰۷ عبدالعظیم رضایی، فرماندار شهرستان پردیس گفت: این دانش آموزان امروز یکشنبه هشت نفر بودند که با هدف پاکسازی محل در محدوده سد لتیان به شکل نمادین به آن محل مراجعه کردند و با قایق مشغول حرکت بودند که قایق آنها سوراخ می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه در نزدیکی محل حرکت آنها با قایق، لکه جزیره مانندی وجود داشت که آنها با توجه به افزایش حجم آب در اثر باز شدن سد لتیان، توانستند در آنجا پناه بگیرند و نجات پیدا کنند، به این ترتیب هیچ اتفاق خاصی برای آنها نیفتاده است.

رضایی ادامه داد: متأسفانه در لحظات اول اخباری مبنی بر مفقود شدن آنها منتشر شد که موجب نگرانی شهروندان شد اما به هیچ عنوان این دانش آموزان مفقود نشده بودند و همگی سالم و نجات پیدا کرده‌اند.

وی در خصوص باز شدن سد لتیان نیز گفت: حجم مشخصی از آب این سد تخلیه شده است که از قبل نیز اطلاع رسانی‌های لازم در خصوص این اقدام انجام شده بود و نیروهای آب منطقه‌ای به همراه نیروهای فرمانداری و بخشداری در محدوده حضور داشتند.

۱۰ دانش آموز گرفتار در سد لتیان
۱۲:۴۵ سخنگوی اورژانس کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران کشور گفت: ساعت ۱۱:۵۶ دقیقه ۱۰ دانش آموز در شرق تهران پس از باز شدن آب سد در رودخانه خجیر گرفتار شدند.

وی ادامه داد: چهار دستگاه آمبولانس پس از اعلام حادثه برای امدادرسانی به محل اعزام شدند.

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/
کد مطلب: 11843