۰
 
لزوم احداث بازارچه خوداشتغالي ويژه بانوان در كرج
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
احداث بازارچه خوداشتغالي ويژه بانوان بخصوص زنان سرپرست خانوار در كرج ضروري است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، فريده بزني بيرانوند عضو دوره پنجم شوراي اسلامي شهر كرج گفت: با توجه به اينكه بانوان قشر عظيمي از جامعه را به خود اختصاص داده اند، اميد است به زودي شاهد راه اندازي بازارچه بانوان با كمك بخش خصوصي و مشاركت بانوان كرج باشيم.

وي تصريح كرد: پیگیری ایجاد بازارچه خوداشتغالی برای بانوان سرپرست خانوار از جمله موضوعاتی است که در دستور کار قرار دارد و مکان بازار برای این موضوع به سازمان ساماندهي مشاغل و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري كرج پیشنهاد خواهد شد.

اين مسول گفت: در این بازارچه غرفه هاي مختلف از محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار از قبیل شیرینی و شکلات، زیور آلات بدلی، پوشاک، صنایع دستی، مواد غذایی، ميوه و تره بار و ... برپا خواهد شد.

بزني بيرانوند افزود: با توجه به شعار سال مقام معظم رهبري تمام توليدات بانوان بايد ايراني باشد و از ورود كالاي خارجي به اين بازار جلوگيري خواهد شد.

خزانه دار شوراي اسلامي شهر كرج بيان كرد: چرخ اقتصادی جامعه به راحتی نخواهد چرخید مگر آنکه  همه اقشار جامعه هم بانوان و هم آقایان در کنار هم و باهم در این امر  مشارکت داشته باشند.

عضو دوره پنجم شوراي اسلامي شهر كرج  به جایگاه زنان در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: نقش زنان در حوزه های مختلف نسبت به گذشته پر رنگ تر شده است و این قشر به خوبی توانسته است در عرصه های مديريتی فعالیت کند.

بزني بيرانوند با تاکید بر اینکه نقش زنان همواره در طول تاریخ، برجسته و ماندگار است، خاطر نشان کرد: زنان با تربیت صحیح فرزندان در حوزه های مختلف، موفقيت ها و افتخارات عظیمی را براي كشور به ارمغان آورده اند.

وي با تاکید بر اینکه وجود نمایشگاه های فروش دائمی تولیدهای بانوان کارآفرین و زنان سرپرست خانوار نقش مهمی در ایجاد امید در میان این قشر دارد، افزود: در این راستا همچنین باید برند سازی محصولات تولیدی با رعایت بهداشت و مقررات در تولیدات محصولات و بسته بندی های مناسب و حمايت از كالاي ايراني مورد توجه قرار بگیرد و نظارت های کافی و وافی هم از نظر کیفیت و هم از لحاظ قیمت اعمال شود.

عضو دوره پنجم شوراي اسلامي شهر كرج ادامه داد: تعیین چارچوب مناسب برای بازارچه، بکارگیری بخشی خصوصی و NGO های فعال در این حوزه و جلب همکاری و مشارکت دستگاه هایی مانند فنی و حرفه ای از موارد پیشنهادی مورد تاکید است.
کد مطلب: 11339