۰
 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی البرز:
کاهش نرخ تورم در البرز طی سال گذشته/درآمدهای مالیاتی استان افزایش پیدا کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز گفت: نرخ تورم استان در سال ۹۳ بالغ بر ۱۴ درصد بوده است که این مهم در سال ۹۴ بالغ بر ۱۳ درصد و سال گذشته حدود ۷ درصد بوده است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش خبرنگار اسنا، ابوالفضل فلاح در جلسه شورای اطلاع رسانی استان البرز که صبح چهارشنبه در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان البرز برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام ماه رجب، اظهار کرد: اجرای سیاست های ابلاغی وزارت اقتصاد و دارایی از جمله وظایف این اداره در سطح استان البرز است.

وی با بیان اینکه ۶۷ درصد تولید ناخالص استان مربوط به بخش خدمات، ۲۵ درصد بخش صنعت و ۷ و نیم درصد به بخش کشاورزی باز می گردد، افزود: سال ۹۱ بیش از ۲۶ درصد نرخ تورم استان بوده که این مهم در سال ۹۲ به بیش از ۳۲ درصد رسید.

فلاح با اشاره به اینکه نرخ تورم استان در سال ۹۳ بالغ بر ۱۴ درصد بوده است، خاطرنشان کرد: این مهم در سال ۹۴ بالغ بر ۱۳ درصد و سال گذشته حدود ۷ درصد بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز خاطرنشان کرد: این کاهنده بودن نرخ تورم نکته ارزنده ای محسوب می شود که منجر به تک رقمی شدن نرخ تورم شده است.

وی  با اشاره به میزان صادرات استان بر اساس آمار اداره کل گمرک استان البرز، تصریح کرد: سال ۹۲ بالغ ۶۱ میلیون دلار صادرات در استان صورت گرفته که این رقم در سال ۹۴ به بیش از ۸۶ میلیون دلار رسیده است.

وی با اعلام اینکه سال ۹۰ درآمد مالیاتی استان ۴۰۰ میلیارد تومان بود که این امر طی سال ۹۴ بیش از هزار میلیارد تومان رسید، گفت: سال گذشته هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان میزان درآمدهای مالیاتی استان بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز بیان کرد: شاخص بورس استان البرز در سال ۹۴ بیش از ۱۰ هزار و ۸۶۹ واحد بوده است.

فلاح با بیان اینکه ۱۷ شرکت و سرمایه گذاری خارجی طی مدت زمان فعالیت دولت در استان البرز جذب شده است، افزود: انتقال تکنولوژی و مشارکت در سود و زیان با جذب این سرمایه گذاران امکان پذیر می شود.

وی با تاکید بر اینکه ۳۵۶ مورد شناسایی فرصت سرمایه گذاری در استان البرز از زمان فعالیت دولت فعلی انجام گرفته است، گفت: در حوزه مطالعات کلان اقتصاد استان نیز اقدامات شایان توجهی صورت گرفته است.


انتهای پیام/
کد مطلب: 10880