۰
 
رئیس شورای شهر محمدشهر خبر داد
مشارکت محمدشهری‌ها برای احداث پایگاه‌ راهیان نور در جنوب کشور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۸
رئیس شورای شهر محمدشهر از کمک 180 میلیون تومانی این شورا برای احداث پایگاه راهیان نور در جنوب کشور خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز (اسنا)؛ نشست خبری اعضای شورای شهر محمدشهر ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

در بخشی از این جلسه بیژن بابایی در پاسخ به پرسش‌های مطرح شده گفت: پس از بازدیدی که استاندار البرز از مناطق عملیاتی جنوب کشور داشت، جلسه‌ای با حضور شهرداری‌های استان برگزار شد و طرح احداث دو پایگاه ویژه راهیان نور که در شأن مردم استان البرز باشد به تصویب رسید.
وی اظهار کرد: هزینه ساخت یک اردوگاه را شهرداری کرج بر عهده گرفت و هزینه ساخت دومین اردوگاه را شهرداری‌های شهرهای دیگر استان البرز بر عهده گرفتند.
این مسئول افزود: براساس برنامه‌ریزی انجام شده سهم محمدشهر در این طرح 180 میلیون‌ تومان برآورد شد که با توجه به استقبالی که مردم محمدشهر از طرح‌های راهیان نور دارند، در کمترین زمان مصوبه لازم در شورا به تصویب رسید و برای طی مراحل‌ قانونی به فرمانداری کرج ارسال شد.
بابایی در بخش دیگری از سخنان خود از محمدشهر به عنوان شهر سبز یاد کرد و گفت: براساس استانداردهای جهانی و کشوری محمدشهر دارای فضای سبز خوبی است و از استانداردهای کشوری نیز بالاتر هستیم، اما با توجه به اینکه جغرافیای شهری پراکنده‌ای داریم و بخشی از فضای سبز نیز متعلق به مالک خصوصی است، طرح‌هایی در جهت افزایش سرانه فضای سبز در محمدشهر در دست اجرا قرار دارد.
وی درباره برخی شایعات مبنی بر دستگیری تعدادی از کارکنان شهرداری‌ محمدشهر گفت: بارها تاکید کرده‌ایم که اعضای شورا و مدیریت شهری در محمدشهر پاک هستند؛ البته به همان میزانی که از کارهای مثبت و به سود مردم دفاع می‌کنیم، با تخلفات نیز برخورد خواهیم کرد.
بابایی افزود: در حال حاضر پرونده‌ای در مورد تعدادی از کارکنان شهرداری محمدشهر در نهادهای نظارتی و امنیتی مطرح است و ما از محتوای پرونده‌ها اطلاعی نداریم و از نظر قانونی نیز نمی‌توانیم در این زمینه اظهارنظر کنیم، اما به طور کلی تاکید داریم که با هرگونه تخلفی برخورد جدی خواهد شد.
وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا در دوره جدید از سوی اعضا فرد و یا افرادی به شهردار محمدشهر تحمیل شده‌اند، اظهار کرد: در ابتدای دوره چهارم با دیگر اعضای شورا هم‌قسم شدیم که کسی را به شهرداری تحمیل و یا حتی اضافه نکنیم و بر عهد خود پایبند هستیم.
سخنگوی شورای شهر محمدشهر در خصوص اختلافات اعضای شورا و شایعه نامه‌نگاری با برخی از مسئولان ارشد استانی نیز گفت: اختلاف‌نظر در پارلمان شهری طبیعی است و تا این لحظه نیز هیچ نامه‌ رسمی از سوی شورای شهر به استاندار و یا دیگر مسئولان استان ارسال نشده است، البته اعضای شورا و یا حتی شهروندان عادی نیز می‌توانند به مسئولان ارشد استانی و کشور نامه داده و گزارش‌هایی را ارسال کنند که من از این نامه‌نگاری‌ها اطلاعی ندارم.
بابایی در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز تصریح کرد: در گذشته محمدشهر به عنوان بهشت سازندگان غیرمجاز شناخته می‌شد، اما طرح‌هایی را در دستور کار قرار دادیم که تا حد ممکن جلوی این گونه ساخت و سازها را بگیریم.
وی ادامه داد: از سوی دیگر باید قبول کنیم که به دلیل نبود طرح جامع مشکلاتی برای مردم ایجاد می‌شود؛ همچنین با افزایش قیمت زمین باید سرمایه‌گذاران نیز از نظر اقتصادی تشویق به ساخت و ساز قانونی شوند و تلاش داریم که راهکارهای قانونی را برای تشویق سازندگان در محمدشهر فراهم کنیم.
بابایی در پایان گفت: تلاش بسیاری برای همدلی و وحدت در میان مدیریت شهری در محمدشهر صورت گرفته است و بار دیگر تاکید می‌کنیم که برخی اختلاف‌نظرها که طبیعی هم هست به معنی وجود اختلافات عمیق میان شورا و شهرداری و حتی در میان اعضای شورای شهر نیست.فارس

کد مطلب: 8026