۰
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کرج خبر داد
آغاز سرشماری تابستانی حیات‎ وحش در شهرستان کرج
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۵
Share/Save/Bookmark
 
به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان البرز، فردین حکیمی در خصوص نحوه اجرا و زمانبندی آن اظهار داشت: سرشماری تابستانه جمعیت حیات وحش در مردادماه سال‌جاری در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی انجام خواهد گرفت و در این برنامه سه روزه تعداد هشت مسیر جهت سرشماری پستانداران منطقه در نظر گرفته شده است.

حکیمی افزود: سرشماری جمعیت حیات وحش شهرستان توسط اکیپی متشکل از کارشناسان اداره محیط زیست کرج و اداره کل، ماموران یگان حفاظت مستقر در منطقه و همچنین با حضور نمایندگان محیط زیست استان تهران به عنوان ناظر، انجام می‌شود و تعداد ۳۰ نفر جهت سرشماری به منطقه اعزام خواهند داشت.

وی، هدف از سرشماری را برآورد جمعیت حیات وحش، اطلاع از وضعیت زاد و ولد حیوانات نسبت به سال قبل و همچنین بررسی عوامل تهدیدکننده و نقاط ضعف و قوت منطقه، ارزﯾﺎﺑﯽ دقیق زﯾﺴﺘﮕﺎه و ارائه راھﮑﺎرھﺎی ﻣﺪﯾﺮﯾﺘﯽ ﻣﻨﺎﺳب جهت ﺣﻔﻆ و ﺣﻤﺎﯾﺖ از ﮔﻮﻧﻪ‌ھﺎی ﺑﺎ ارزش عنوان کرد.

منطقه حفاظت شده البرز جنوبی با توجه به وسعت و تنوع و غنای گونه‌های گیاهی و جانوری به عنوان یکی از زیستگاه‌های مهم تلقی شده و کلکسیونی از تنوع زیستی کشور را در خود جای داده و از گونه‌های جانوری مهم آن می‌توان به کل و بز، قوچ و میش، پلنگ، خرس قهوه‌ای، گراز، کفتار، تشی، روباه و خرگوش و ... اشاره کرد.
کد مطلب: 3049