۰
 
گشت و گذاری در خوابگاه های دانشجویی استان البرز
برشی از زندگی خوابگاهی دانشجویان استان البرز در ماه مبارک رمضان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۳
زندگی در خوابگاه دانشجویی یکی از جذاب ترین دوران دانشجویی محسوب می شود که با فراز و نشیب هایی همراه است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، زندگی در خوابگاه دانشجویی یکی از جذاب ترین دوران دانشجویی محسوب می شود که با فراز و نشیب هایی همراه است. زندگی دانشجویی وقتی در خوابگاه دانشجویی رقم بخورد هم آسیب هایی دارد و هم زمینه ساز رشد فردی خواهد شد، آنهایی که به خود کفایی می رسند رشد کرده و کسانی که قادر نیستند با محیط هماهنگ شوندو ضربه می خورند و زندگی خوابگاهی برای آنها شبیه به زندگی در یک زندان تبدیل می شود که از آسیب های زندگی خوابگاهی است.

اینجا یک خوابگاه دانشجویی است، همانجایی که می تواند کانونی برای بد اخلاقی ها و تخلفاتی باشد که محصول گسترش فضای مجازی است. خوابگاه های دانشجویی می تواند مرکزی برای تبادل فرهنگی و اجتماعی باشد و سلامت آینده آینده سازان فردای کشور را تهدید کند، که با توجه به این موضوع در برخی از دانشگاه ها کلاس های توجیهی برای دانشجویان خوابگاهی برگزار می شود که می تواند تاثیر بسزایی در پیشگیری از ایجاد فضاهای غیر متعارف در سطح دانشگاه شود.


*عکس تزئینی می باشد.
امسال ماه مبارک رمضان مصادف شده است با زمان امتحانات دانشجویان، خوردن سحری و افطاری که در این ماه از حال و هوای خاصی برخوردار است، در کنار دوستان حس خوب دیگری دارد. از صف طولانی برای گرفتن غذا تا بیداری سحر و خواندن درس تا دور همی های شبانه هم خوابگاهی ها و بازی و انجام مستحبات این ماه از اتفاقات این روزهای خوابگاه های دانشجویی است.


عبدالله شریفی دانشجوی کارشناسی ارشد صنایع دانشگاه خوارزمی پیرامون حال و هوای دانشگاه در این ماه می نویسد: (الهم  هذا شهر رمضان ؛ الذی انزل فیه القرآن  هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان )

رمضان ماه مهمانی بزرگ الهی است که دروازه های بزرگ مهمان سرای الهی گشوده میشود و شمیم دلنواز عطر بهشت مشام جان عشاق را مینوازد.

ماه مبارک رمضان در دانشگاه خوارزمی حال و هوایی دیگر دارد. از غبار رویی مسجد دانشگاه برای ورود به این ماه عزیز تای دعای سحر و افطار  و فرصت بزرگیست برای نزدیک تر شدن با پروردگار

الحمدالله که خدا فرصت بهره مند شدن از انوار معنوی این ماه را نصیب مان کرده است.

ماه رمضان فرصت خوبی است برای تمرین و مراقبت از نفس، زیرا خویشتن داری حاصل پایمردی در این ماه مبارک است، بدین ترتیب برای رضای خدا چشم، گوش و اعضای بدن از گناه خود داری می کنند و ماه میهمانی خدا می تواند موجب تثبیت پایداری و خود سازی جوانان این مرز و بوم شود.خوشبختانه ایران اسلامی به برکت خون شهیدان و ایثار و از خود گذشتن دارای جوانانی با فرهنگ غنی و دیندار است، دانشجویانی که با وجود تمام سختی های درس خواندن در ماه مبارک رمضان دست از عبادت خدای متعال و استفاده از فرصت پیش آمده بر نمی دارندو با تمام توان اندیشه های اسلامی را زنده نگه می دارند که مطمئنا این جوانان غیور که آینده و فردای کشور را در دست دارند، آن را اعتلا می بخشند.

*عکس ها مربوط به خوابگاه دانشگاه خوارزمی می باشد.
کد مطلب: 8800