۱
 
کارگاه اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید و صنعت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۲
کارگاه اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید و صنعت با حضور اساتید و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی نظر آباد برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کارگاه اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید و صنعت
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز (اسنا)؛ کارگاه اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید و صنعت با حضور حسن موسوی فرد تحلیل گر و پژوهشگر اقتصاد مقاومتی روز گذشته (چهارشنبه) با حضور اساتید و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی نظر آباد برگزار شد.
حسن موسوی فرد گفت: اقتصاد مقاومتی نیاز امروز کشور ما است. همانطور که مقام معظم رهبری در سال های گذشته فرمودند که اقتصاد کشور ما باید رویکرد مقاومتی پیدا کند، ضربه های وارد به اقتصاد کشور منجر به ضربه های اقتصادی برای خانواده ها خواهد شد، اقتصاد مقاومتی باعث استحکام بخشیدن به اقتصاد حال کشور می شود. کشورهای پیشرفته و صنعتی یک ادبیات نوینی برای اقتصاد مقاومتی در کشورهای خود دارند.
موسوی فرد افزود: زمانی که اقتصاد کشور بر مبنای مقاومتی باشد، بلایای طبیعی، نوسانات پولی و ارزی مشکلات اقتصادی را برای کشور به وجود نمی آورد. کشورهایی نظیر چین در حال اجرایی کردن حذف دلار ار معاملات و تعاملات اقتصادی از کشور خود هستند ت ابر اثر تغییرات نرخ ارز ضربه ای به اقتصاد کشورشان وارد نشود.
وی در ادامه گفت: در تعبیر دیگر از اقتصاد مقاومتی؛ میزان تولیدات است. به تشریح سیاست گذاری درست در تولیدات پرداخت، در همه ی زمینه ها نباید تولید داشت، ما می توانیم در یک یا چند قطب تولید محصولات با راند مان کیفیتی و کمیتی بالا بپردازیم که ضمن پوشش تقاضای بازار داخلی به صادرات بپردازیم. ما نباید مصرف کننده ی کشورهای تولید کننده باشیم، در زمینه های تولیدی نباید محتاج واردات کالاهای خود از کشورهای دیگر باشیم.
حسن موسوی فرد در پایان خاطر نشان کرد: تولیدات با کیفیت بر اساس نیاز و خود کفایی با نگاه اجتماعی، حمایت از تولیدکنندگان با کیفیت داخلی به نوعی تعریفی کوتاه از تعاریف اقتصاد مقاومتی است.
کد مطلب: 7702