۱
 
جمیله کدیور: تیتر «مردم امروز» گل به خودی بود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۳۹
Share/Save/Bookmark
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)واکنش ها به تیتر جنجالی روزنامه مردم امروز در حمایت از عاملان انتشار کاریکاتور موهن در فرانسه که باعث توقیف آن شد، همچنان ادامه دارد.
به گزارش رجانیوز، این بار جمیله کدیور همسر عطا مهاجرانی که در انگلیس زندگی می کند با انتشار متنی انتقاد آمیز از عملکرد این روزنامه در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت:

«به عنوان کسی که سالها روزنامه نگاربوده، از توقیف ‫مردم امروز‬، مثل هر روزنامه دیگری بسیار متاسفم. با این حال به نظرم این روزنامه می توانست و می بایست بیش از این نوزده شماره عمر کند. ولی متاسفانه به دلیل یا دلایلی که بر من روشن نیست، نمی دانم چرا دوستان ‫روزنامه‬ نگاری که سالها سابقه فعالیت در نشریات مختلف داشتند و بارها مزه تعطیلی را به دلایل واهی چشیده بودند، چطور متوجه حساسیت های وضعیت فعلی (اعم از سیاسی، و فرهنگی) نبودند و به این راحتی بهانه به دست دادند.»

کدیور ادامه داده است: «من نمی دانم چنان تیتری برای یک روزنامه سیاسی چه تفسیری در بین همکاران روزنامه نگار می توانست داشته باشد؟ آیا این به منزله گل به دروازه خودی نبود؟ آیا آنها نمی توانستند محکومیت خشونت و افراط از یک سو و همدلی خود را با کشته شده ها از سوی دیگر، را به نحو مدبرانه تری ترسیم کنند؟ من معتقدم این بار اشتباه از جانب همکاران مان بود، ولو مورد انتقاد دوستان قرار بگیرم. خوب است گاهی اشتباهات خود را هم بپذیریم.»
منبع:رجا
کد مطلب: 5939