۰
 
انتقال فرزندان هیات علمی به محل خدمت والدین در راستای بومی‌گزینی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳
وزیر علوم درباره امتیاز اعضای هیات علمی برای انتقال فرزندان دانشجو به محل خدمت، گفت: درباره این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ذهن همه به هیات علمی دانشگاه‌های تهران می‌رود اما تعداد زیادی هیات علمی در شهرستان‌ داریم و در مجموع تعداد مشمولان آن نگران‌کننده نیست.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این پرسش که چرا فرزندان اساتید دانشگاه و هیئت علمی به دلیل شغل پدر یا مادرشان، امتیازهای ویژه‌ای برای ورود به دانشگاه دارند اظهار داشت: این امتیاز مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و ضرورتا این امتیاز رانت نیست.

وی توضیح داد: همه این تصور را دارند که منظور از هیات علمی، هیات علمی دانشگاه تهران یا هیات علمی دانشگاه‌های مستقر در تهران است که از این امتیاز استفاده می‌کنند در حالی که تعداد زیادی هیات علمی دانشگاه در شهرستان‌ها داریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: اعضای هیات علمی فرزندان خود را پیش خود می‌برند و همچنین مصوبه بومی‌گزینی هم موجود است که توصیه می‌کند بچه‌ها پیش خانواده‌هایشان تحصیل کنند و از نظر مسائل فرهنگی، اقتصادی و موارد دیگر اینکه فرزندان هیات علمی نزد خانواده‌های خود باشند همان کمک به حل مشکلات اسکان و مسائل فرهنگی و اقتصادی است و رانت خاصی نیست.

وی گفت: آمارها هم نشان می‌دهد که تعداد این افراد در حدی نیست که نگران‌کننده باشد.

انتهای پیام/

باکانال تلگرامی ما همراه باشید asna_alborz
کد مطلب: 12113