۱
 
عزیزاکبریان:
انتصابات صورت گرفته توسط استاندار خلاف قانون است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۰۳
Share/Save/Bookmark
 
عزیزاکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی در مورد انتخاب استاندار جدید البرز به خبرنگار اسنا گفت: ما با توجه به نظر رئیس جمهور محترم و حرمت به ایشان با این انتصاب موافقت کردیم و طبق توافقی که با وزیرمحترم کشور داشتیم قرار براین شد انتصابات توسط استاندار با مشورت و تعامل نمایندگان مردم صورت بپذیرد،اما در نهایت برخلاف قرار قبلی انتصاباتی صورت گرفت.


نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی افزود:ما اززمان گذشته استاندار را می شناسیم اما در انتصابات صورت گرفته نقض قانون صورت گرفته است و مثلا برای فردی که بازنشسته بوده یا فردی که غیرسازمانی بوده و سابقه هیچ مسئولیت قبلی را نداشته احکامی به عنوان معاون صادر شده است در حالی که حکم معاون را باید وزیرکشورامضا کند،و همه  این ها برخلاف قانون است.


وی در همین رابطه گفت:با توجه به موارد صورت گرفته ما طرح سوال از وزیر کشور را به مجلس ارائه کردیم که امروز توسط هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده و ما این بحث را با توجه به این که جرم است در سازمان بازرسی کل کشور هم پیگیری خواهیم کرد.


اکبریان افزود:پیگیری و نظارت وظیفه ماست.بعضی ها در جای مطرح کردن که انگارعده ای بوی دولت روحانی را احساس نکردن.ما هنگامی که آقای طاهری نماینده پارلمانی آقای محرابیان در دولت احمدی نژاد بودن هم اشکالات دولت احمدی نژاد را گوشزد می کردیم.ما وامداررای مردم هستیم نه هیچ دولتی.


وی در پایان این پرسش را مطرح کرد که آیا در خود استان نیروی مناسب و متخصص نبوده که از نیروهای غیر بومی استفاده شده چه آنکه حتی به ستاد آقای روحانی هم در البرز اعتنا نشده است.
خبرنگار:علیرضا عبادالهی
کد مطلب: 3824