۱
 
یادداشت/
تذکر معنادار رهبری به هیئت دولت در مراسم افطاری چه بود؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۴
دیدار شب گذشته هیئت دولت با مقام معظم رهبری در حالی پس از اعلام جمع بندی مذاکرات برگزار شد که رهبری صرفا به قدردانی از زحمات و مجاهدات صادقانه و مجدانه تیم مذاکره کننده اکتفا کردند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛ از نکات جالب توجه دیدار شب گذشته (سه شنبه) ۲۳ تیرماه هیئت دولت یازدهم با رهبرحکیم انقلاب، این که رهبری صرفا به قدردانی از زحمات و مجاهدات صادقانه و مجدانه تیم مذاکره کننده اکتفا کردند و درباره محتوای اعلام شده از نتیجه مذاکرات قضاوت نکردند.

مقام معظم رهبری با اشاره به سخنان رئیس جمهور در ابتدای این دیدار درباره نتایج مذاکرات هسته ای، از زحمات و مجاهدات صادقانه و مجدانه تیم هسته ای قدردانی و تشکر کردند.
همچنین نکته قابل تأمل این دیدار، تأکید رهبری معظم بر قضاوت منصفانه نسبت به مسئولان قبلی است.

قضاوت منصفانه درباره مسئولان قبلی از نکاتی بود که رهبر معظم انقلاب با استناد به فرازهایی از فرمان امام علی (ع) به مالک اشتر مورد تأکید قرار دادند و در ادامه دادند: مردم در قضاوتهای با فکر و تأمل و جمع بندی شده اشتباه نمی کنند و از اینگونه قضاوتهای مردم می توان فهمید که کدام مسئول صالح است و کدام مسئول نه...

این نوع مواجهه معظم له با موضوع در این شرایط که دولت و حتی رسانه ملی مارش پیروزی زدند محل تامل بوده و نوعی موضع گیری (در یک شرایط هیجانی و غیرشفاف) محسوب می شود.

مقام معظم رهبری همواره به تقویت ظرفیت تجربی و بصیرت مردمی در گذر حوادث زمانه توجه خاص دارند و به طور معمول قائل به سزارین برای افکار عمومی نیستند.


لذا فضا همچنان برای طرح دیدگاه و تحلیل و تفسیر باز است بویژه و در وهله اول برای دولت در راستای توجیه و توضیح به افکار عمومی و حتی وعده و وعید و قول و قرار...

(هرچند در پیام دیروز رییس جمهور نوعی خط و نشان کشی برای منتقدان پررنگ بود!)

در آینده ای نه چندان دور این مواضع، سنگ محک مهمی برای قضاوت صاحب نظران و مردم خواهد بود و تمام این وعده ها در عمل و در طول زمان، سنجیده خواهد شد و تجربه تحلیلی و بصیرتی مردم نسبت به طرف های داخلی و خارجی توسعه جدی خواهد داشت و البته در داخل با پرهیز از ایجاد فضای دوقطبی، می تواند به تقویت انسجام ملی کمک نماید، هرچند این تجربه هزینه های خود را نیز طبیعتا خواهد داشت.

منبع: تیتر۱
کد مطلب: 7028