۰
 
برگزاری مسابقه‌ی منطقه‌ای برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام غرب آسیا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۰
مسابقه‌ی منطقه‌ای برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام در غرب آسیا با حضور 90 تیم سه نفره در روزهای ‎۲۸‎ و ‎۲۹‎ آذر ‎۱۳۹۲‎ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار میشود.
Share/Save/Bookmark
برگزاری مسابقه‌ی منطقه‌ای برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام غرب آسیا
 
به نقل از عمومی دانشگاه صنعتی شریف، مسابقه‌ی منطقه‌ای برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام در غرب آسیا به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برای پانزدهمین سال در روزهای ‎۲۸‎ و ‎۲۹‎ آذر ‎۱۳۹۲‎ در دانشکده‌ی مهندسی کامپیوتر این دانشگاه برگزار می‌شود.

بنا بر اين گزارش، بیش از ‎۹۰‎ تیم سه نفره از بهترین برنامه‌نویسان دانش‌جو از ‎۵۰‎ دانشگاه داخل کشور و چند تیم از کشورهای آسیایی شرکت خواهند کرد. ‎دو یا سه‎ تیم برتر این مسابقه به سی و هشتمین مسابقه‌ی جهانی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام که در کشور روسیه برگزار می‌شود راه خواهند یافت.
گفتني است برای تعیین حدود ‎۱۲۰‎ تیم راه‌یافته به مسابقه‌ی جهانی (که خود مانند المپیک برنامه‌نویسان است) بیش از ‎۲۹۰۰۰‎ دانش‌جو از حدود ‎۲۳۰۰‎ دانشگاه و ‎۹۰‎ کشور جهان در طول ‎۴‎ ماه با هم رقابت می‌کنند که مسابقه‌ی این دانشگاه یکی از آن‌ها است.

دانشگاه صنعتی شریف با برگزاری سالانه این مسابقه نقش مهمی در ارتقاء توان نخبگان برنامه‌نویس کشور و ایجاد شور و هیجان مثبت در آنان داشته است. اطلاعات بیشتر در مورد این رویداد، در سایت رسمی مسابقه به آدرس http://icpc.sharif.edu موجود است./م
کد مطلب: 4454