۱
 
اقدام قاطع پلیس البرز در برخورد با یک پدیده وارداتی!/ فراخوان های متعدد آب بازی در کرج توسط ناجا خنثی شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
پس از این آب بازی پارک ایران زمین کرج در چندین مورد فعالان این مسئله اقدام به فراخوان های متعدد در شبکه های اجتماعی موبایلی کردند که با نظارت مستمر و حضور به موقع پلیس استان البرز و شهرستان کرج در نطفه خفه شد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛ متأسفانه ایادی فرصت طلب و هنجار شکن ناتوی فرهنگی و اجتماعی در جنگ نرم از طریق شبکه های اجتماعی موبایلی و غیر موبایلی و با سوء استفاده از جذابیتهای این فضا و غفلت خانواده ها، به طور مداوم دست به فراخوان‌های غیرقانونی زده و موجب ایجاد ناهنجاری و تنش در شهرهای استان میشوند.

همچنانکه دیدیم در اولین روز از ماه مبارک رمضان عده ای دختر و پسر کم سن و سال با یک فراخوان از پیش تنظیم شده در شبکه های اجتماعی به یکی از پارکهای بزرگ و پرتردد کرج آمده و به شادمانی تحت عنوان آب بازی پرداختند که در این بین عده ای با سوء استفاده از فضای مختلط موجود، اقدام به تحرکات غیر اخلاقی و به شدت خارج از عرف نمودند.

طبعأ چنین حرکاتی ناهنجاری های اخلاقی و رفتاری خاص خود را در پی دارد و مضاف برآن ورود اراذل و اوباش فرصت طلب با نمایش روزه خواری و بی اخلاقی های مکرر و درگیریهای فیزیکی بعضا شدید به این ماجرا، شکل هنجارشکنانه و نا أمنی را به آن می بخشد.

امروزه چالش های امنیتی در شبکه های اجتماعی با ارتقای سواد و تکنولوِژی، زمینه آسیب های اجتماعی مخاطره انگیزی را پدید میآورد که قطعأ اگر نیروهای امنیتی و انتظامی در کنترل و کوتاه نمودن دست معاندان و دشمنان نظام و انقلاب اقدامی نکنند، اتفاقات بسیار دامنه دارتر و گسترده تر رقم خواهد خورد.

پس از این رویداد ساختار شکن در اولین روز از ماه مبارک رمضان که باعث تکدر خاطر بسیاری از مردم روزه دار در استان البرز و حتی کشور شد، در چندین مورد فعالان این مسئله اقدام به فراخوان های متعدد در شبکه های اجتماعی موبایلی کردند که با نظارت مستمر و حضور به موقع پلیس استان البرز و شهرستان کرج در نطفه خفه شد. مهمترین و جدی ترین آین فراخوان ها در روز یک تیر ماه رخ داد که با دخالت و تدبیر ناجا و استقرار قاطعانه در پارک ایران زمین، به خوبی جلوی این سنت و بدعت بی ریشه و بنیان گرفته شد.

رویکرد نیروی انتظامی و پلیس استان البرز، برخورد تهاجمی با جوانان و نوجوانان نیست، بلکه این بازدارندگی موجب کاهش آسیب های اجتماعی و چالشهای امنیتی در اجتماع شهروندی شده و سبک زندگی صحیح و سالم را دچار آفت نمی کند.

نیروهای امنیتی و انتظامی برای حفظ همین حرمتها و حدودها که آرامش و امنیت را برای تک تک افراد جامعه به ارمغان میآورد همیشه آماده هستند و قطعأ از این به بعد نیز با قاطعیت و از خودگذشتگی، اجازه کوچکترین حرکتی را به معاندان و مجرمان برای به بیراهه کشاندن جوانان این کشور نخواهند داد.

بازهم تأکید میکنیم، قدم بعدی مربوط به انجام وظیفه مسئولین و داعیه داران فرهنگ و متولیان امور جوانان میشود که با ایجاد بستر شادی و نشاط سالم و هدفدار، از جذب این قشر حساس و آینده ساز به بدنه ناهنجاری ها، جلوگیری نمایند.
منبع: تیتریک
کد مطلب: 6957